Úvodní stránka/MŠ Parentes/Akce a kroužky/Ostatní mimořádné aktivity

Ostatní mimořádné aktivity

Dílničky – tematické tvořivé workshopy

Pravidelně jednu sobotu v měsíci se ve školce konají tematické dopolední Dílničky.
Pod vedením paní učitelky Verči Teskové a Péti Koukolové děti vyrábějí, vaří, zkoušejí, ochutnávají, pěstují, hrají si, zdobí, poznávají, zkoumají atd. Jak samy o Dílničce říkají: Baví nás dělat dětem radost a chceme, aby se naučily vnímat krásu, která je všude kolem. I motto Dílničky mluví za vše: S láskou. Pro děti.

Dílnička mě zajímá. Chci vědět víc!

Výlety pro rodiny

Pro rodiny z naší mateřské a základní školy pořádáme společné výlety. Na podzim 2016 jsme se například vydali břežanským údolím přes zbraslavskou minizoo na archeologický workshop pro děti.

Fotogalerie. Výlet břežanským údolím

Výlety tatínků s dětmi & podzimní drakiáda

Své výlety spolu s dětmi pořádají také tatínci dětí. A každý podzim organizují společné pouštění draků na Dívčích hradech.

Fotogalerie: Drakiáda 2015
Fotogalerie: Výlet tatínků s dětmi do Mníšku
Fotogalerie: Výlet tatínků s dětmi na Křivoklát

Divadla

Divadlo navštívíme s dětmi několikrát během roku. Byla to třeba představení divadla Minaret, divadla Glans či studia Alta. Na jaře se děti mohou těšit do divadla Minor. Někdy dokonce přijede divadlo až k nám do školky! Nedávno nám zahrálo divadlo Krasohled. S Koníky navíc absolvujeme oblíbená dětská představení The Bear Educational Theatre v anglickém jazyce.

Fotogalerie: Divadlo Krasohled ve školce

Dopravní hřiště

Každoročně chodíme s dětmi na dopravní hřiště, nejčastěji je to Dětské dopravní hřiště na Pražačce. Děti si mohou půjčit kola či koloběžky a učí se dodržovat dopravní předpisy.

Výstavy

S dětmi rádi chodíme do muzeí a na výstavy, kde pro nás vždy bývá připravený zajímavý doprovodný program. Navštěvujeme pravidelně třeba Muzeum Kampa nebo Muzeum hudby. Dětem se také líbila výstava Večerníček slaví 50 let.

Fotogalerie: Muzeum Kampa

Vánoční besídka

Vánoční besídka je hlavní společnou oslavou před koncem roku. S dětmi se na ni připravujeme celý podzim. S Koníky se nám například podařilo nacvičit několik country tanců, které měly u rodičů veliký úspěch. Po besídce máme vždy prostor pro setkání rodičů a prodej vlastních výrobků dětí.

Fotogalerie: Vánoční besídka 12/2015

Karneval

Žádný masopust se u nás neobejde bez karnevalu. Příležitost obléct si masku vítají děti i paní učitelky.

Fotogalerie: Karneval ve školce 2/2016

Vítání jara

První jarní den podnikneme malý výlet na Petřín spojený s řadou her a zábavy.

Přespávání Koníků ve školce

Na tuto událost se starší děti velmi těší. Společně si večer připraví večeři, hrají napínavé hry, čtou si pohádku před spaním.

Školka v přírodě

Školka v přírodě je další radostnou událostí začínajícího léta. S dětmi se vydáme na pět dní do přírody, hrajeme hry, v lesích hledáme poklad, cestujeme za princeznou, jezdíme na ponících, koupeme se a opékáme špekáčky u táboráku.

Fotogalerie: Školka v přírodě 30. 5. – 3. 6. 2016

Výlet

Na výlet školky zveme častio i rodiče. Jezdíme na zajímavá místa v Praze i okolí Prahy. Navštívili jsme např. pražskou ZOO, vydali se na výlet parníkem po Vltavě, vyrazili jsme do skanzenu v Přerově nad Labem atd.

Zahradní slavnost

Společné letní grilování na zahradě školky pořádáme vždy nedlouho před koncem školního roku

Fotogalerie: Grilování 6/2016