Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> Do vězení za písničku
Kategorie: News, ZS Parentes

Do vězení za písničku

Žáci sedmé třídy se v Knihovně Václava Havla zúčastnili poučného a inspirativního workshopu na téma Lidská práva aneb „Do vězení za písničku“. Vzhledem k současnému dění […]

3. března 2022

0.9 min read
Žáci sedmé třídy se v Knihovně Václava Havla zúčastnili poučného a inspirativního workshopu na téma Lidská práva aneb „Do vězení za písničku“. Vzhledem k současnému dění v Evropě bylo téma velice aktuální, byť jsme otázkou lidských práv putovali také dobou poválečného Československa, s důrazem na osobnost  a působení pana prezidenta Václava Havla a jeho rodiny. Děti se formou zajímavých aktivit dozvěděly mnohé nové informace z dob, kdy se na našem území hledala cesta k znovunastolení základních lidských práv a svobod. V závěru žáci ztvárnili osobnosti ze současného století, jejichž vystupování ovlivnilo či mělo ovlivnit lidská práva, a těch, jimž práva byla odepřena.

Žáci si během 90 minut rozšířili nejen své obzory historie minulého století, ale sami se zkusili vcítit do rolí, kdy by jim práva, na která jsou běžně zvyklí, byla odepírána.
Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru