Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> V ledové sluji z jinovatky krajku…
Kategorie: News, ZS Parentes

V ledové sluji z jinovatky krajku…

Tyto verše a řadu dalších vystoupení si mohlo publikum vychutnat na vánoční besídce v přeplněném sále v úterý 18. prosince 2018. Poděkování patří všem účinkujícím a také […]

20. prosince 2018

1.7 min read

Tyto verše a řadu dalších vystoupení si mohlo publikum vychutnat na vánoční besídce v přeplněném sále v úterý 18. prosince 2018. Poděkování patří všem účinkujícím a také obdiv jejich učitelkám i asistentkám za energii a invenci, výběr, hudební stránku i choreografii představení, které děti předvedly.

Letos paní učitelka Marta Krejčíková se všemi dětmi nacvičila další pasáž Rybovy České mše vánoční, Gloria . Děti pak vystoupily s mozaikou básniček na písmena „parentes“,  vyprávěly příběh o tom, kolik váží sněhová vločka, hladová zvířátka si připravila pizzu se vším, co mají ráda, reportérka zjišťovala, co znamenají Vánoce. Scénický tanec a recitace básně Jana Skácela Uspávanka se sněhem a krásnou paní završená písní Adeste fideles doslova dojal celé publikum. Nakonec naopak všechny rozjařily koledy Jingle Bells a Feliz Navidad. Na úplný závěr děti spolu se všemi v sále jako každoročně zazpívaly koledu Narodil se Kristus Pán .

Po besídce následoval vánoční bazar, jehož výtěžek připadne na školní potřeby dětí. Součástí byla úspěšná dražba perníkové chaloupky, která pomohla uhradit nájemné sálu. Rodiče si také mohli koupit kalendář školy na rok 2019.

Fotografie z besídky ve fotogalerii školy

Videa z besídky na YouTube

Besídka
Besídka
Besídka
Besídka
Besídka
Besídka
Besídka

Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru