Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> Týden plný výletů
Kategorie: News, ZS Parentes

Týden plný výletů

Tento týden byl ve znamení výletů! Děti byly nadšené, že se mohly učit ne jen v lavicích, ale i po cestách, v praxi… Propojilo se tak […]

8. října 2022

2.1 min read

Tento týden byl ve znamení výletů! Děti byly nadšené, že se mohly učit ne jen v lavicích, ale i po cestách, v praxi… Propojilo se tak několik předmětů – například výtvarná výchova s prvoukou, přírodopis s dějepisem atd.

 

Ve čtvrtek se žáci 1. třídy v rámci výtvarné výchovy a prvouky vydali zkoumat přírodu. Detailně si prohlíželi kmeny, listy a koruny stromů.

Také osmáci a deváťáci ve čtvrtek ušli 15 km od zámku Nelahozeves, dančí oborou, k zámku Veltrusy. Byť Veltrusy již nebyly otevřené, mohli žáci obdivovat krásnou zahradu zámku a následnou cestu přírodou ke kamenné sfinze. Největší kuriozitou bylo zřejmě natáčení zahraničního filmu o Nicholasu Wintonovi z období druhé světové války. Ačkoliv žáci byli poměrně unaveni (cestou zpět ve vlaku ani nepípli 😁), věříme, že den v přírodě padl vhod zejména pro změnu prostředí a také pro načerpání zajímavých informací z historie či biologie naší krajiny.

Čtvrtek a pátek si užila i sedmá třída na výletě. Ubytováni byli na faře ve vesničce Slivice na Příbramsku. A co tam zažili? Nejprve se museli dopravit tam se všemi svými zavazadly i jídlem. Děti samy vařily a připravovaly všechna jídla a poradily si s každou nástrahou, která je v kuchyni potkala. A pak už to šlo jedno za druhým. Žáci si prohlédli si místní kostel, povídali si o historii Příbramska, poslední bitvě 2. světové války a podívali se i do památníku Vojna Lešetice. Aby to ale vyvážili, musel být čas i na fotbálek, ježdění plastovým autíčkem, kulečník, dlouhou procházku, hru Kontakt, bitvu o válečky, poličky z OBI, improvizované humorné scénky a spoustu dalších věcí. Kočička z Lešetic na ně bude určitě dlouho vzpomínat. Počasí jim přálo a mohli  si podzimní přírodu náležitě užít. Odvezli si mnoho báječných společných zážitků, které jako blýskavé kamínky krásně zapadnou do mozaiky jejich vzpomínek.

 

Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru