Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> Techmania Science Center v Plzni
Kategorie: Sin categoría

Techmania Science Center v Plzni

Deváťáci na začátku roku vyrazili na jednodenní výlet spojený s exkurzí v Techmania Science Center v Plzni. V první části se podívali do hlubin vesmírné stanice ISS […]

23. září 2023

1 min read
Deváťáci na začátku roku vyrazili na jednodenní výlet spojený s exkurzí v Techmania Science Center v Plzni.
V první části se podívali do hlubin vesmírné stanice ISS a zjistili, jak lidé na stanici žijí a s čím se musejí vyrovnávat. Připomněli si, že první Čech ve vesmíru byl Vladimír Remek, že jediným členem z řad Čechů na ISS byl do této doby kamarád Krteček, a že když na obloze „letí hvězda“, není to ve skutečnosti hvězda, nýbrž asteroid.
Druhou část tvořil volný rozchod v obrovské hale expozic Techmanie. Děti mohly vyzkoušet vynést samy sebe na židli, „zhoupnout se“ na kladce, nahlédnout do „křivého“ domu, vyzkoušet nejrůznější zákony fyziky (např. infračervené záření), biologie (fotosyntézu, koloběh vody) či matematiky (kuželosečky, Pythagorovu větu), sestavit mnohé hlavolamy, proběhnout se jako šelmy, prohlédnout si staré autobusy nebo lokomotivy a nespočet dalšího. Zkrátka – dokázaly na několik hodin odložit telefony a ani se jim nechtělo odejít. Byla to vydařená akce!
Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru