Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> Pětidenní výlet ve znamení turistiky
Kategorie: News, ZS Parentes

Pětidenní výlet ve znamení turistiky

I na letošní pětidenní výlet zamířil v pondělí 3. června 2019 autobus plný dětí do Kořenova na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor. Chata Zvonice, obklopena překrásnou […]

11. června 2019

2.4 min read

I na letošní pětidenní výlet zamířil v pondělí 3. června 2019 autobus plný dětí do Kořenova na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor. Chata Zvonice, obklopena překrásnou přírodou, se stala výchozím bodem pro výšlapy do okolí: letos jsme se totiž zaměřili hlavně na turistiku.

Pětidenní výlet

1. den

Šťastně jsme dorazili na místo, ubytovali jsme se, vybalili a vyrazili po stopách osobností, které nás provází po celý rok. Tyto osobnosti, patroni našich kolejí, nám přes tajemnou bytost předali několik nelehkých úkolů, které musíme do posledního dne splnit.

Pětidenní výlet

2. den

V úterý jsme se rozdělili na dvě skupiny (mladší – starší) a vyrazili na celodenní výlety. Mladší skupinka navštívila Příchovice, rozhlednu Maják, muzeum Járy Cimrmana a přilehlý lesopark. Je vidět, že si to neskonale užila!

Pětidenní výlet

Starší skupinka vyrazila autobusem do Harrachova a pak cestou přes Mumlavské vodopády na Krakonošovu snídani. Po cestě je sice zastihl liják, ale nezoufali a na náladě jim to rozhodně neubralo!

Pětidenní výlet

3. den

Taky ve středu jsme se rozdělili na dvě skupiny podle věku a vyrazili na různé půldenní výlety. První – mladší skupina navštívila muzeum ozubnicové železnice v Kořenově a druhá – starší prozkoumala Příchovice a přilehlý lesopark s rozhlednou Maják.

Pětidenní výlet

Odpoledne jsme plnili úkoly od našich kolejních patronů: studovali jsme se italská slovíčka (Josef Beran), naučili jsme se význam cizích slov (Františka Plamínková), trénovali jsme gymnastické cviky (Věra Čáslavská), zpívali jsme Modlitbu pro Martu (Marta Kubišová), hledali jsme nejdůležitější sdělení v dopise Josef Mašína z vězení a psali úvahu o tom, proč jsme hrdí na své češství (Jan Palach).

Pětidenní výlet

4. den

Dnešní den se nesl ve znamení klučičích a holčičích týmů. Cesty různé, ale cíl byl stejný – vodopády Černé Desné. Vše krásně vyšlo a náš poslední den byl skvěle užitý!

Pětidenní výlet

5. den

Do náruče rodičů jsme se vrátili už krátce po 13.00.

Všechny fotky najdete ve školní fotogalerii

Pětidenní výlet – 1. den
Pětidenní výlet – 2. den
Pětidenní výlet – 3. den
Pětidenní výlet – 4. den

Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru