Kategorie: Sin categoría

Peer – learning v praxi 🎓 Učení mezi vrstevníky

🎓 Peer-learning mezi 8. a 5. třídou: projekt habsburských panovníků V hodině 📚 dějepisu žáci 8. třídy připravili týmové projekty věnované významným panovníkům habsburské monarchie v období baroka a [...]

16. prosince 2025

1,3 min read

🎓 Peer-learning mezi 8. a 5. třídou: projekt habsburských panovníků

V hodině 📚 dějepisu žáci 8. třídy připravili týmové projekty věnované významným panovníkům habsburské monarchie v období baroka a osvícenství. Jejich práce zahrnovala studium zdrojů, tvorbu vlastních posterů a přípravu krátkých prezentací.

👩‍🏫 👨‍🏫 Osmáci výsledky svého projektu představili svým mladším spolužákům z 5. třídy, kteří měli možnost aktivně se ptát, diskutovat a zapojit se do výuky formou peer-learningu — tedy učení mezi vrstevníky a blízkými věkovými skupinami.

Tato 📝 metoda Peer-learning podporuje:

📌 hlubší porozumění učiva u starších žáků,

📌 motivaci a zvědavost u mladších,

📌 spolupráci, komunikaci a odpovědnost,

📌 budování pozitivní atmosféry ve škole.

Setkání mělo velmi příjemný a inspirativní průběh. Bylo skvělé vidět jejich nadšení, zodpovědnost a chuť učit se navzájem.

👏 Děkujeme oběma třídám za skvěle odvedenou práci a radost ze společného učení.

 

Související příspěvky
Přejít nahoru