Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> Odpověď MŠMT na dopis našich učitelů
Kategorie: News, ZS Parentes

Odpověď MŠMT na dopis našich učitelů

V pondělí 11. listopadu 2019 jsme obdrželi odpověď na dopis našich učitelů zaslaný Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Tady je v plném znění. Dobrý den, byl […]

12. listopadu 2019

2.2 min read

V pondělí 11. listopadu 2019 jsme obdrželi odpověď na dopis našich učitelů zaslaný Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Tady je v plném znění.

Dobrý den,

byl jsem pověřen odpovědí na Váš dopis, který si pan ministr bedlivě přečetl a moc za něj děkuje.

Předně musím napsat, že obě děti pana ministra navštěvovaly státní mateřskou školu a nyní obě docházejí rovněž na státní základní školu, tedy státnímu školství důvěřuje. Ve svém dopise upozorňujete na řadu problémů, které současné školství trápí. Je potřeba uvést, že současná vláda navýšila prostředky pro školství, a to nejen co se týče platů, ale také, co se týče dalších věcí, jako jsou například investice do nových škol a rekonstrukcí těch starých, podpora pedagogických (ale stejně tak lékařských fakult). Co se týče platů, vláda plní své programové prohlášení. Jak pan ministr mnohokrát řekl, školství bylo politiky v posledních 20 letech opomíjeno. Zaznívaly sliby, že plat pedagogů se musí dostat na 130 % průměrné mzdy, nicméně žádná z bývalých vlád se tomuto téměř ani nepřiblížila. Proto si současná vláda dala splnitelný závazek, že průměrný plat pedagogických pracovníků bude za 4 roky jejího funkčního období navýšen o 50 procent. A samozřejmostí by mělo být, aby mzdy rostly i po konci vládního období současného kabinetu. Co se týče dalších změn ve vzdělávání, pak v současné době ministerstvo školství pracuje na Strategii vzdělávací politiky do roku 2030, na kterou by měly být navázány rovněž změny v RVP.

Jak jistě víte, změny ve školství jsou specifické tím, že se projeví až následně, mnohdy až za několik let. České školství v minulosti také velmi poškodilo časté střídání ministrů v čele úřadu. Současný ministr Robert Plaga se ke svému úřadu snaží přistupovat zodpovědně. Není příznivcem slibů nebo překotných změn, které se jeho předchůdcům mnohdy nepodařily vůbec prosadit.

Ještě jednou děkuji za Váš dopis a důvěru, s jakou jste jej panu ministrovi adresovali.

S pozdravem

 

Mgr. Ondřej Macura
ředitel Odboru vnějších vztahů a komunikace

Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru