Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> Naše koleje: postav se bezpráví
Kategorie: News, ZS Parentes

Naše koleje: postav se bezpráví

Letošních šest kolejí nese jména významných českých osobností, bojovníků proti nacistické či komunistické totalitě, kteří byli za vyjádření svého postoje a přesvědčení nebo činnost […]

8. října 2018

1.3 min read

Letošních šest kolejí nese jména významných českých osobností, bojovníků proti nacistické či komunistické totalitě, kteří byli za vyjádření svého postoje a přesvědčení nebo činnost v odboji perzekvováni, zbaveni svobody nebo dokonce života.

Koleje v orce 2018/19 jsou pojmenovány podle sportovní gymnastky a sedminásobné olympijské vítězky Věry Čáslavské, zpěvačky a signatářky Charty 77 Marty Kubišové,  političky, novinářky a organizátorky ženského hnutí Františky Plamínkové, popravené za heydrichiády, kardinála Josefa Berana, politického vězně nacismu i komunismu, generálmajora Josefa Mašína, člena protinacistické odbojové organizace Tři králové, popraveného za heydrichiády, a studenta Jana Palacha, který se upálil na protest proti potlačování svobod a pasivitě veřejnosti po okupaci Československa armádami států Varšavské smlouvy.

Do kolejí jsou děti rozděleny napříč třídami a věkem. Spolupracují takto na projektových dnech, škole v přírodě atp. Každá kolej si zvolí svého děkana a rektora, kteří je pak zastupují ve školním senátu. Tam mohou děti spolurozhodovat o dění ve škole.

Koleje

Koleje
Koleje
Koleje

Fotogalerie:

Koleje 2018/2019

Koleje ve školním roce 2017/2018:

5 českých vynálezců vládne pěti kolejím naší školy

Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru