Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> Květnový výlet do Kutné Hory
Kategorie: News, ZS Parentes

Květnový výlet do Kutné Hory

Ve čtvrtek 9. května 2019 podnikla celá škola výlet do Kutné Hory. Děti si samozřejmě prohlédly chrám svaté Barbory a každá třída pak měla vlastní […]

14. května 2019

2 min read

Ve čtvrtek 9. května 2019 podnikla celá škola výlet do Kutné Hory. Děti si samozřejmě prohlédly chrám svaté Barbory a každá třída pak měla vlastní program spojený třeba s prohlídkou Kostnice nebo s vlastnoručním tiskem historických pohlednic. Fotografie z výletu najdete ve školní fotogalerii.

Výlet do Kutné Hory v zápiscích našich druhaček

Ve čtvrtek po státním svátku jsme se všichni žáci a paní učitelky a asistentky rozjeli na návštěvu nádherného města Kutná Hora. Navštívili jsme chrám sv. Barbory a potom už každá třída spěchala někam jinam. Prvňáci, druháci a třeťáci došli pěšky do Sedlece, kde si prohlédli Kostnici, čtvrťáci spěchali na Vlašský dvůr a páťačky byly na exkurzi v muzeu knihtisku.
Maia, 2. třída
Šli jsme na vlak. Jeli jsme zhruba tak jednu hodinu. Poprvé jsme přestupovali na zastávce Kolín. Druhý vlak nám odjel, protože ten první přijel pozdě. Tak jsme jeli druhým. A pak jsme vystoupili na zastávce Kutná Hora (město). Šli jsme pěšky zhruba tak 20 minut do chrámu svaté Barbory. Bylo to tam nádherné. Byla tam barevná okna, ručně dělané stavby. Šli jsme po osmdesátičtyřech schodech, odtud jsme viděli nádherné ornamenty. Zpátky dole jsme si sedli a koukali na různě ozdobené stěny. Pak jsme šli do Kostnice, kde byly živé kosti. Nejvíc jsme tam viděla lebky. Modlila jsem se za ty, kteří umřeli. Hodně věcí mě tak zaujalo. Paní učitelky už řekly, že máme jít. Šli jsme dlouhou cestu až na zastávku Kutná Hora. Čekali jsme docela dlouho a hráli „Na dupanou“. Pak jsme nastoupili na vlak a jeli na konečnou zastávku Praha-Smíchov. A to už je konec výletu.
Anya, 2. třída

 

Kutná Hora
Kutná Hora

Kutná HoraKutná HoraFotogalerie: Výlet do Kutné Hory

Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru