Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> Jak to bude s ošetřovným
Kategorie: News, ZS Parentes

Jak to bude s ošetřovným

Ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová uvedla v příspěvku na svém facebooku následující informace ohledně ošetřovného: Všechny vás zajímá, jak to bude s ošetřovným. Mám […]

14. října 2020

1.3 min read

Ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová uvedla v příspěvku na svém facebooku následující informace ohledně ošetřovného:

Všechny vás zajímá, jak to bude s ošetřovným. Mám pro vás dobrou zprávu, krizové ošetřovné na celou dobu platnosti mimořádných opatření je konečně na cestě. Zaměstnanci a dohodáři, kteří odvádějí sociální pojištění, ho dostanou na dítě mladší 10 let a nezaopatřené dítě závislé na péči bez omezení věku. Na ošetřovné dosáhnou také blízcí člověka s postižením, kterému by se zavřel stacionář. Všichni vědí, že školy se zavírají, takže stačí v práci NAHLÁSIT, že nastupujete na ošetřovné. Příští týden schválíme zákon a hned potom bude na webu MPSV i ČSSZ dostupný formulář, který si vyplníte a váš zaměstnavatel ho zašle na vaši OSSZ. Ošetřovné bude dosahovat 60 % příjmu, minimálně ale 400 Kč denně, a pokud budou školy – nedejbože‼️ – zavřeny déle než do 2.11., tak se na tyhle částky podíváme. Rodiče se stejně jako na jaře budou moci na ošetřovném střídat. Buďte v klidu, další novinky se včas dozvíte.
Jana Maláčová

Zveřejnil(a) Jana Maláčová dne Úterý 13. října 2020

Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru