Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> Hodina moderní chemie
Kategorie: News, ZS Parentes

Hodina moderní chemie

V pondělí 19. 2. 2024 proběhla hodina chemie v osmé a deváté třídě neobvyklou formou, a sice formou praktické a aktivizační výuky. Lektorka z VŠCHT v rámci projektu „Hodina […]

21. února 2024

1 min read
V pondělí 19. 2. 2024 proběhla hodina chemie v osmé a deváté třídě neobvyklou formou, a sice formou praktické a aktivizační výuky. Lektorka z VŠCHT v rámci projektu „Hodina moderní chemie“ představila žákům dvě oblasti.
V první z nich žáci zkoumali světlo a změny barev roztoku, seznámili se s druhy hasicího přístroje, zamýšleli se nad tím, zda připravený hasicí přístroj může sloužit efektivně. Při pokusech s kapalným dusíkem viděli, jak se tento prvek chová, co udělá například s umělohmotnou rukavicí nebo s rukou člověka. V závěru mohli ochutnat právě připravenou kávovo-kokosovou zmrzlinu.
Druhá část byla zaměřena na forenzní analýzu a v praxi využitelnou daktyloskopii. Představeny byly metody snímání otisků prstů a dalších stop v kriminalistice, například užitím UV světla. Žáci pak samostatně zkoumali své vlastní otisky a porovnávali jednotlivé rozdíly s ostatními. Bádání je velice zaujalo a bavilo. Více můžete vidět na přiložených fotkách.
Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru