Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> Domácí škola
Kategorie: News, ZS Parentes

Domácí škola

Milí rodiče, v první řadě bych Vám chtěla jménem všech učitelů i celého vedení poděkovat za Vaše nasazení. I v této nelehké době dokážete svým dětem […]

23. března 2020

1.7 min read

Milí rodiče, v první řadě bych Vám chtěla jménem všech učitelů i celého vedení poděkovat za Vaše nasazení. I v této nelehké době dokážete svým dětem předávat naději a optimismus. Mnozí z Vás zvládají pomáhat i dalším rodinám a přátelům. Děkujeme!

MŠMT dnes zveřejnilo předpověď, podle které budou školy zavřené pravděpodobně až do poloviny května. MŠMT samo o sobě nevydalo žádné konkrétní směrnice, jak nyní postupovat. Řeší hlavně maturity a přijímací zkoušky.

Od 14:00 jsme měli s učiteli dlouhou poradu. Vaše zpětná vazba ukázala, že má každý jinou představu o tom, jak by měla nyní škola fungovat. Některým z vás připadá, že děti dostávají příliš mnoho úkolů, jiní si myslí, že je práce málo (u stejného učitele ve stejné třídě). My se nadále budeme snažit hledat to nejlepší řešení. Chceme se řídit několika zásadami: rodič nemá – pokud možno – nahradit nás, učitele; děti by neměly mít pocit, že mají prázdniny; tento čas by měl být dobře využit; děti by se neměly dlouho dívat do monitorů; neměli bychom přestat komunikovat; i vizuální opora je potřeba; je nutné najít nové cesty, jak děti motivovat, aby se jim chtělo učit.

Velmi Vám děkujeme za všechny podněty, které jste nám zaslali či jinak předali. Jsme vděční, že si uvědomujete, co je nyní důležité.

Děkujeme Vám za Vaši trpělivost a přejeme pevné nervy do dalších dní.

za všechny vyučující Veronika Rybníčková, ředitelka školy

Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru