Žádost o informace
Žádost o informace
Žádost o informace
Úvodní stránka> Den otevřených dveří na Pražském hradě
Kategorie: News, ZS Parentes

Den otevřených dveří na Pražském hradě

U příležitosti 100. výročí založení Kanceláře prezidenta republiky byly mimořádně zpřístupněny jinak nepřístupné reprezentační prostory Pražského hradu. Druháci se tam v pátek 10. května 2019 vypravili. Maia […]

17. května 2019

1.5 min read

U příležitosti 100. výročí založení Kanceláře prezidenta republiky byly mimořádně zpřístupněny jinak nepřístupné reprezentační prostory Pražského hradu. Druháci se tam v pátek 10. května 2019 vypravili.

Maia (2. třída) si do deníku zapsala své postřehy:

V těchto prostorách prezident přijímá státní návštěvy. Pozval také Alžbětu II. Sochu TGM postavil Štursa v roce 1921. TGM byl první prezident československé republiky. President Edvard Beneš se spolu s manželkou Hanou účastní tryzny k uctění památky obětí vyhlazení obce Lidice, 10. 6. 1945. Prezident Edvard Beneš hovoří v americkém kongresu. Viděli jsme velkou vázu a mají tady malované obrazy, krásně ozdobená zrcadla a strašné vzácné koberce. V Brožíkově salónu kreslil všechny obrazy, které jsme viděli, Václav Brožík. Poté byl Habsburský salón, Bílá věž, Stará síň, Janákova hala, Oktagon, šatna, schodiště, Vstupní salón, Dětský salón, Trůní sál. V zahradě, kde jsme svačili, jsme viděli pávy a kapry. Pak jsme nastoupili na tramvaj a jeli jsme na zastávku Anděl. V tramvaji bylo plno, ale našlo se místo pro nás dvě. Seděly jsme naproti Matesovi, který měl sešitek s informacemi. Pak jsme vystoupili z tramvaje a nastoupili na další tramvaj, a to byla sedmička. Teď už jedeme zpátky do školy a těším se domů a na víkend. A končí příběh Pražského hradu.

Pražský hrad
Pražský hrad
Pražský hrad

Fotogalerie: Na Pražském hradě

Související příspěvky
Zobrazit všechny novinky
Přejít nahoru