Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

9. 9. 2020

Povinné roušky

Roušky budou ve vnitřních prostorách povinné již od zítřka, tedy od čtvrtka 10. 9. 2020. Nařízení platí pro celou Českou republiku. Ve škole tedy od zítřka s rouškami na chodbách, WC a v šatnách.

Více...
8. 9. 2020

Maminky, snídejte ve škole!

I v letošním školním roce se mohou maminky těšit na pravidelné snídaně maminek, neformální setkávání nad dobrým jídlem a pitím. Které termíny si tedy poznamenat do diáře?

Více...
7. 9. 2020

Jaký smysl má dodržovat pravidla?

Že bez dodržování pravidel nic nefunguje, si děti demonstrovaly během dnešního celoškolního setkání s tématem ctnosti na měsíc září: dodržování pravidel.

Více...
3. 9. 2020

Získali jsme grant na rozvoj demokratické kultury ve škole

Naše škola získala finanční podporu v rámci grantu Rozvoj demokratické kultury v ZŠ Parentes. Součástí projektu je například zářijový pětidenní rozvojový kurz, kterého se zúčastní žáci prvního stupně. Podobný výjezd plánujeme v květnu.

Více...
1. 9. 2020

Hurá, začala škola!

První školní den je úspěšně za námi. Dnes jsme vás, rodiče i děti, velmi rádi viděli! Na dětech byla znát radost ze setkání po dlouhém odloučení. Vítáme naše prvňáčky.

Více...
25. 8. 2020

Přípravný týden už je v plném proudu

V naší škole na Radlické to žije jako v úle, začal přípravný týden. Zatímco děti mohou ještě pár dní běhat bosy po trávě, přejídat se zmrzlinou nebo prostě jen tak lelkovat, učitelé už zaplnili kabinety, zabydlují třídy a načerpávají potřebné vědomosti, aby mohli před děti s úsměvem předstoupit 1. září a nebyli zaskočeni žádnou barvou na epidemiologickém semaforu.

Více...
26. 6. 2020

Školní rok končí

Neobvyklý školní rok spojený s částečnou domácí výukou kvůli pandemii koronaviru skončil v pátek 26. června 2020 tradičně předáním vysvědčení. Slavnostní a radostnou atmosférou se tento den nijak nelišil od předchozích let, snad jen povinností nosit roušku. Letos se předávání také kvůli hygienickým opatřením nekonalo ve slavnostním sále, ale přímo ve třídách naší školy.

Více...
12. 6. 2020

Video k projektu Erasmus+

Podívejte se na skvělé video o projektu Erasmus+, do kterého jsou zapojeny naše děti z 2. stupně. Video připravily naše italské partnerky.

Více...
8. 6. 2020

Výlet k rybníku

Ve čtvrtek vyrazila třída dětí k rybníku nedaleko Branického pivovaru, kde zkoumaly život ve vodě a kolem vody.

Více...