Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

26. 11. 2020

Vyhlašujeme vítěze výtvarné soutěže

Během uplynulého týdne rozhodla porota o vítězích naší výtvarné soutěže na téma "Zákoutí Prahy 5, které mám rád/a". Souběžně probíhalo online hlasování veřejnosti. Kdo si tedy odnese ceny?

Více...
16. 11. 2020

Děkujeme za obrázky do výtvarné soutěže

Do naší výtvarné soutěže na téma "zákoutí Prahy 5, které máte rádi a kam se vracíte" jsme dostali 40 obrázků. Máme z toho radost a všem soutěžícím děkujeme. Co se bude dít dál?

Více...
13. 11. 2020

Návrat dětí 1. a 2. třídy do školy už brzy

Od středy 18. 11. se budou moci děti první a druhé třídy vrátit do školy. Ministerstvo zdravotnictví na svých stránkách stále ještě nezveřejnilo žádný závazný dokument, musíme tedy prozatím vycházet pouze z nezávazné metodiky MŠMT.

Více...
5. 11. 2020

Distanční výuka pokračuje, děkujeme rodičům za podporu

Vypadá to, že školy ještě zůstanou zavřené. Pokud se bude epidemiologická situace zlepšovat, do školy by se měly vrátit nejdříve žáci první a druhé třídy, ostatní žáci po nich. Naším přáním je, aby to bylo co nejdříve. Nadále pokračujeme s distanční výukou.

Více...
3. 11. 2020

Obrázek do soutěže nám pošlete elektronicky

Nezapomeňte na naši výtvarnou soutěž a namalujte, nakreslete či zpracujte grafickou technikou zákoutí Prahy 5, které máte rádi a kam se vracíte. Obrázek nám kvůli uzavření škol není třeba posílat poštou, stačí jej jen kvalitně naskenovat či vyfotit tak, aby co nejvěrněji vystihoval originál (foťte tedy na denním světle, v blízkosti okna, nikoliv však například na přímém slunci).

Více...
2. 11. 2020

Krizové ošetřovné

29. října 2020 schválil také Senát krizové ošetřovné v souvislosti s plošným uzavřením škol. Rodiče, kteří jsou doma se svými dětmi, nezůstanou bez příjmu díky nároku na ošetřovné ve výši 70 procent denního vyměřovacího základu, a to po celou dobu uzavření škol. Zároveň byla schválena minimální denní částka ošetřovného ve výši 400 Kč.

Více...
29. 10. 2020

Online výuka bude pokračovat i od pondělí 2. listopadu

Asi již víte z médií, školy zůstávají nadále zavřené. Výuka tedy bude pokračovat distančně, jak tomu bylo doposud. U nás dojde k jedné změně: výuka na prvním stupni bude začínat také v 8:45, tedy o 15 minut dříve než minulý týden. Děkujeme za pochopení.

Více...