Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

12. 3. 2019

Ve světě Keltů

Ve středu 6. března 2019 navštívili naši čtvrťáci výstavu Keltové v Národním muzeu. Vzdělávací program přenesl děti světa Keltů, kde zkoumali, jak se Keltové oblékali, co jedli, jak bydleli, které práce vykonávali muži a které ženy a jaký byl jejich vztah k přírodě.

Více...
6. 3. 2019

Maškarní rej ukončil masopust

V úterý 5. března se ve škole konala oblíbená akce, na kterou se děti s radostí připravují týdny předem: školní karneval. Školu zaplnili studenti z Bradavic, mušketýři, kostlivci, šerifové, princezny, zvířátka, indiáni, filmové i pohádkové postavy, krojované dívky, námořníci, fotbalisté, právníci, lékaři a snesla se k nám i Mary Poppins.

Více...
25. 2. 2019

Sobotní LEGO party přilákala do školy přes 30 dětí

V sobotu 23. února 2019 zaplnily naši školu stavební čety a vybudovaly fantastická městečka z LEGA. Nejdříve ovšem musely získat stavební povolení a splnit spoustu úkolů na svazích Radlic. Akce se zúčastnilo 32 dětí a 12 dospělých jako stavbyvedoucí a velitelé čet.

Více...
4. 2. 2019

Proč ochutnat žirafu? Přijďte na přednášku ČZU!

Naše škola a školka budou zařazeny do projektu České zemědělské univerzity Biodiverzita-Udržitelnost-Komunita. Naše děti se tak budou učit zachovávat a využívat biodiverzitu a v rámci předmětu pracovní činnosti se budou učit efektivně pěstovat různé plodiny - a budou sklízet plody své práce. Organizátoři a vedoucí projektu by Vás tímto rádi pozvali na workshop, přednášku, diskuzi a férové občerstvení v jednom, budete se tak moci s projektem blíže seznámit. Akce se uskuteční již tuto středu!

Více...
31. 1. 2019

Rostlinné akvárium našich šesťáků

Zatímco většina dětí z naší školy sjížděla zasněžené svahy Jizerských hor, naši šesťáci se pilně učili. V rámci pracovních činností vytvořili rostlinné akvárium a zasadili fialky. Podívejte se, jak se jim to podařilo!

Více...
30. 1. 2019

Zdravíme z lyžáku!

Tento týden tráví děti z naší školy na lyžařském výcviku v Kořenově. Podle zpráv od učitelského týmu si užívají hezké počasí, úžasně lyžují a večer je pro ně připravený pěkný program. Podívejte se na fotky!

Více...
18. 1. 2019

Naši školu navštívila Zdena Mašínová

Ve čtvrtek 17. ledna 2019 navštívila naši školu paní Zdena Mašínová, aby vyprávěla starším dětem o svém životě. Zdena Mašínová je dcerou prvorepublikového důstojníka československé armády a protinacistického odbojáře Josefa Mašína, popraveného za heydrichiády v červnu 1942.

Více...