Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

30. 3. 2020

Informace o zápisu do 1. třídy

Podrobnosti o nové formě zápisu do 1. třídy zveřejníme na těchto stránkách ve středu 1. dubna. Všichni již přihlášení dostanou informace emailem. Děkujeme za pochopení.

Více...
26. 3. 2020

Dopis kardinála Duky dětem a studentům (čte Jiří Strach)

V době celospolečenských omezení daných šířením epidemie koronaviru píše kardinál Duka na den Slavnosti Zvěstování 25. března 2020 děkovný dopis adresovaný studujícím a mládeži. Dopis v následné reakci načetl herec a filmový režisér Jiří Strach.

Více...
24. 3. 2020

Společná modlitba ve středu v poledne

Papež František vyzval všechny křesťany, aby se tuto středu 25. března 2020 v pravé poledne společně pomodlili modlitbu Otče náš. Chcete-li, připojte se s prosbou o zastavení pandemie. Modlitbu bude živě přenášet TV Noe.

Více...
23. 3. 2020

Domácí škola

Milí rodiče, v první řadě bych Vám chtěla jménem všech učitelů i celého vedení poděkovat za Vaše nasazení. I v této nelehké době dokážete svým dětem předávat naději a optimismus. Mnozí z Vás zvládají pomáhat i dalším rodinám a přátelům. Děkujeme!

Více...
20. 3. 2020

Poděkovaní

Vážení rodiče, milé děti, máme za sebou druhý týden výuky na dálku. Chtěla bych poděkovat všem pedagogům, kteří z domova komunikují s rodiči i s dětmi (tam, kde je to možné). Snaží se zadávat takové úkoly, které příliš nezatíží rodiče - rodič nemá nahradit nás, učitele. Současně však chceme, aby se děti dále vzdělávaly, nemají přece prázdniny.

Více...
18. 3. 2020

Kancelář po dobu uzavření školy

Kancelář školy je vám i v těchto dnech k dispozici každý den dle potřeby pro případ, že byste potřebovali něco vyzvednout, potvrdit apod. Návštěvu je ale potřeba domluvit předem na mailu hospodarka@parentes.cz.

Více...
17. 3. 2020

Pozdravy a povzbuzení

Vážení rodiče, milé děti, posíláme vám všem pozdravy a povzbuzení v současné náročné situaci - okolnosti se mění každým dnem, zpřísňují se vládní nařízení, objevují se nové a nové informace, které je třeba sledovat.

Více...