Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

16. 11. 2019

17. listopad: žít ve svobodě není samozřejmé a je důležité si to připomínat

I naše škola si v těchto dnech intenzivněji připomíná 30. výročí sametové revoluce. Pondělí 18. listopadu je posledním dnem pro odevzdání prací do soutěže o nejlepší báseň k tomuto výročí. A už ve čtvrtek proběhlo velké celoškolní setkání všech dětí a učitelů, kteří podali svá svědectví o listopadu 1989 a životě v komunizmu.

Více...
6. 11. 2019

Vyjádření k dnešní stávce učitelů

Náš učitelský tým se přímo nezúčastnil dnešní stávky, ale rozhodl se pro formu sepsání resumé, které chce odeslat MŠMT a vládě. Připojuje se tak k těm, kteří volají po změně stávajícího školského systému.

Více...
25. 10. 2019

Jak zacházet s penězi

Ve čtvrtek 24. října 2019 dostali naši páťáci školení o finanční gramotnosti. Interaktivní program doplněný originálními materiály se zaměřil na hlavní oblasti: peníze, hospodaření domácnosti, finanční produkty a právo a spotřebitelé. Přečtěte si, co o tom samy děti píší.

Více...
21. 10. 2019

Prokopský výlet s tajenkou se vydařil

V sobotu 19. října 2019 se za krásného počasí pozdního babího léta konal pěší výlet rodin z naší základní i mateřské školy, který připravili rodiče prvňáčků.

Více...
17. 10. 2019

Ozoboti: programování hrou

Minulý týden se děti z Parentes seznámily s ozoboty, které naše škola získala díky grantu Meet and Code. Ozobot je maličký chytrý robot na kolečkách, který pomáhá dětem pochopit základy programování.

Více...