Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

26. 6. 2020

Školní rok končí

Neobvyklý školní rok spojený s částečnou domácí výukou kvůli pandemii koronaviru skončil v pátek 26. června 2020 tradičně předáním vysvědčení. Slavnostní a radostnou atmosférou se tento den nijak nelišil od předchozích let, snad jen povinností nosit roušku. Letos se předávání také kvůli hygienickým opatřením nekonalo ve slavnostním sále, ale přímo ve třídách naší školy.

Více...
12. 6. 2020

Video k projektu Erasmus+

Podívejte se na skvělé video o projektu Erasmus+, do kterého jsou zapojeny naše děti z 2. stupně. Video připravily naše italské partnerky.

Více...
8. 6. 2020

Výlet k rybníku

Ve čtvrtek vyrazila třída dětí k rybníku nedaleko Branického pivovaru, kde zkoumaly život ve vodě a kolem vody.

Více...
2. 6. 2020

Školní docházka žáků 2. stupně

Od 8. června 2020 se škola otevírá i pro děti z 2. stupně. Pro tyto dny bude platit speciální rozvrh, některé předměty budou nadále probíhat pouze online. Kdo nebude školu navštěvovat, bude dostávat práci zadánu dálkově. Zda se bude výuka ve škole skutečně konat, záleží na výsledku dotazníku zaslaného rodičům emailem.

Více...
25. 5. 2020

Jsme rádi zpátky ve škole

K výuce ve školních lavicích se od 25. května nahlásilo 62 % dětí prvního stupně. V pondělí, první den obnovené výuky, nakonec přišlo o pár dětí méně. Žáci se učí po třídách se svým třídním učitelem.

Více...
20. 5. 2020

Květnové celoškolní setkání online

V úterý 19. května 2020 se děti opět setkaly online, aby se pozdravily s učiteli, řekli si, co se naučili nového a jaké to bude příští týden ve škole. Poslechly si také básničku na květnové téma "trpělivost".

Více...
6. 5. 2020

Otevření školy pro 1. stupeň

Od 25. 5. chystáme otevřít školu pro 1. stupeň. Nyní dolaďujeme detaily, aby se každý mohl svobodně rozhodnout, zda své dítě do školy pošle, nebo ne. Přesné informace spolu s dotazníkem obdrží rodiče do konce tohoto týdne.

Více...
27. 4. 2020

Celá škola online!

Dnes dopoledne proběhlo celoškolní online setkání dětí a učitelů. Možnost setkat se virtuálně se svými kamarády a učiteli využilo přibližně 50 dětí, fotku z průběhu si můžete prohlédnout pod článkem.

Více...