Základní škola Parentes Praha

Slovo ředitelky

Milí rodiče i další návštěvníci těchto stránek,

naše základní škola již slaví šestý rok své existence. Díky skvělým žákům (skvělí jsou všichni!) a úžasnému kolektivu pedagogů se nám ve spolupráci s rodiči podařilo upevnit rodinné prostředí naší školy a rozšířit povědomí o ní širšímu okruhu lidí. Z čeho všeho se radujeme? Každý měsíc jsme se zúčastnili minimálně jedné akce, která příjemně narušila běžný chod školy (návštěva Parlamentu ČR, Divadla Kampa či městské knihovny, České televize,...), děti samy s pomocí odborníků vytvořily krátké animované filmy, s maminkami vyrobily adventní i velikonoční věnce, zdobily vánoční perníčky, zahrály svým rodičům na školním koncertě a strávily spoustu krásných chvil při pětidenní výuce na horách v severních Čechách. Máme radost z výsledků srovnávacích testů - jak třeťáčci, tak žáci páté třídy skončili nad celorepublikovým průměrem (testujeme vždy tyto 2 třídy). A jmenovat by se dalo dále.

Tento školní rok obýváme prostory již tří pater pronajaté budovy na Radlické. Díky rekonstrukci, se kterou nám z velké části pomohli rodiče, máme o dvě učebny více a k tomu vlastní školní jídelnu-výdejnu.

Rodiče však nepomáhali jen při rekonstrukci - velmi děkujeme maminkám za občerstvení během dnů otevřených dveří, přednášek o výchově, vánoční besídky i červnové závěrečné slavnosti, tatínkům děkujeme za pomoc s různými opravami a organizací výletů. Rovněž děkujeme všem dárcům jak materiálních, tak finančních příspěvků, tolik nezbytných pro dobrý chod školy.

S přáním krásných dní

Mgr. Veronika Rybníčková

Veronika Rybníčková