Základní škola Parentes Praha

Slovo ředitelky

Milí rodiče i další návštěvníci těchto stránek,

naše základní škola již slaví čtvrtý rok své existence. Díky skvělým žákům (skvělí jsou všichni!) a úžasnému kolektivu pedagogů se nám ve spolupráci s rodiči podařilo upevnit rodinné prostředí naší školy a rozšířit povědomí o ní širšímu okruhu lidí. Z čeho všeho se radujeme? Každý měsíc jsme se zúčastnili minimálně jedné akce, která příjemně narušila běžný chod školy (návštěva Parlamentu ČR, Divadla Kampa či městské knihovny, České televize,...), děti samy s pomocí odborníků vytvořily krátké animované filmy, s maminkami vyrobily adventní i velikonoční věnce, zdobily vánoční perníčky, zahrály svým rodičům na školním koncertě a strávily spoustu krásných chvil na pětidenním výletě v Krušných horách. Díky rodičům jsme také mohli oslavit první místo v premiéře soutěže školním webů (podzim 2015). Tatínkové podnikli několik výletů s dětmi, čímž darovali maminkám vzácnou chvíli bez dětí. A jmenovat by se dalo dále.

Tento školní rok obýváme prostory již dvou pater pronajaté budovy na Radlické. Díky rekonstrukci, se kterou nám z velké části pomohli rodiče, máme o dvě učebny více a k tomu vlastní školní jídelnu-výdejnu.

Rodiče však nepomáhali jen při rekonstrukci - velmi děkujeme maminkám za občerstvení během dnů otevřených dveří, přednášek o výchově, vánoční besídky i červnové závěrečné slavnosti, tatínkům děkujeme za pomoc s různými opravami a organizací výletů. Rovněž děkujeme všem dárcům jak materiálních, tak finančních příspěvků, tolik nezbytných pro dobrý chod školy.

S přáním krásných dní

Mgr. Veronika Rybníčková