ZŠ Parentes

Kdo jsme

Jsme soukromá základní škola rodinného typu s  nízkým počtem dětí ve třídách. Naše základní škola funguje od 1. září 2014 a navazuje na činnost Základní školy Navis (dříve Parentes) v Dobřejovicích. Od prosince 2020 sídlíme na adrese Tlumačovská 32, Praha 5 – Stodůlky.

Škola je inspirována celosvětově osvědčeným vzdělávacím programem, který se zakládá na aktivní spolupráci rodiny a školy při výchově dětí. V naší základní škole vytváříme dětem bezpečné a harmonické prostředí, poskytujeme kvalitní vzdělání, nadstandardní výuku jazyků a nabízíme řadu kroužků. Pořádáme výlety rodin, pivo pro tatínky, workshopy pro maminky, přednášky a kurzy pro rodiče.

Dětem dáváme prostor pro všestranný rozvoj jejich osobnosti, klademe důraz na etiku, orientaci v sociálních situacích současného světa a duchovní rozměr života. Velkou pozornost věnuje škola i výběru pedagogů a jejich profesnímu růstu. Inspirujeme se inovativními metodami výuky, alespoň jednou za měsíc navštívíme zajímavou kulturní či vzdělávací akci. Přirozeným základem výchovy dětí v naší škole jsou křesťanské hodnoty.

Zřizovatelem Základní školy Parentes Praha je Spolek Parentes. Všechny projekty spolku jsou koncipovány jako neziskové, veškeré příjmy spolku používáme na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů tvoří dary členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je nicméně od rodičů vybíráno školné.

Na školní rok 2021/22 přijímáme děti do naplnění nové kapacity tříd. Nabízíme kvalitní alternativu ke studiu na víceletých gymnáziích.

Zaujala vás naše škola? Kontaktujte nás a přijďte na návštěvu!

Kontakt

Poslední zprávy

CSS adicional para quitar breadcrumb
16. září 2021
Výstava Sluneční králové

Třetí, čtvrtá a pátá třída dnes společně navštívily výstavu Sluneční králové v Národním muzeu. Výstava je mezinárodním projektem, který přibližuje největší archeologické objevy českých egyptologů. […]

Více
16. září 2021
Přespávání ve škole

Co by ještě šlo zažít ve škole… Ve škole se setkáváme se svými spolužáky, trávíme společný čas, učíme se i sportujeme. Se sedmáky jsme […]

Více
8. září 2021
Festival vědy

Dnes jsme se třetí a čtvrtou třídou navštívili Festival vědy 2021. Děti si mohly zkusit řídit tramvaj, vytvořit slunečnicový olej, prozkoumat vznik plísní, vyzkoušet […]

Více