Úvodní stránka/ZŠ Parentes

ZŠ Parentes

Kdo jsme

Jsme soukromá základní škola rodinného typu s  nízkým počtem dětí ve třídách. Naše základní škola funguje od 1. září 2014 a navazuje na činnost Základní školy Navis (dříve Parentes) v Dobřejovicích. Od prosince 2020 sídlíme na adrese Tlumačovská 32, Praha 5 – Stodůlky.

Škola je inspirována celosvětově osvědčeným vzdělávacím programem, který se zakládá na aktivní spolupráci rodiny a školy při výchově dětí. V naší základní škole vytváříme dětem bezpečné a harmonické prostředí, poskytujeme kvalitní vzdělání, nadstandardní výuku jazyků a nabízíme řadu kroužků. Pořádáme výlety rodin, pivo pro tatínky, workshopy pro maminky, přednášky a kurzy pro rodiče.

Dětem dáváme prostor pro všestranný rozvoj jejich osobnosti, klademe důraz na etiku, orientaci v sociálních situacích současného světa a duchovní rozměr života. Velkou pozornost věnuje škola i výběru pedagogů a jejich profesnímu růstu. Inspirujeme se inovativními metodami výuky, alespoň jednou za měsíc navštívíme zajímavou kulturní či vzdělávací akci. Přirozeným základem výchovy dětí v naší škole jsou křesťanské hodnoty.

Zřizovatelem Základní školy Parentes Praha je Spolek Parentes. Všechny projekty spolku jsou koncipovány jako neziskové, veškeré příjmy spolku používáme na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů tvoří dary členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je nicméně od rodičů vybíráno školné.

Na školní rok 2021/22 přijímáme děti do naplnění nové kapacity tříd. Nabízíme kvalitní alternativu ke studiu na víceletých gymnáziích.

Zaujala vás naše škola? Kontaktujte nás a přijďte na návštěvu!

Kontakt

Poslední zprávy

CSS adicional para quitar breadcrumb
29. června 2022
Kurz vaření

Před prázdninami se pátá třída zúčastnila kurzu vaření. Milí rodiče, připravte se na prázdninové snídaně od svých dětí! 😊 Vytvořily úžasné jednohubky s pomazánkou ze […]

Více
29. června 2022
Sedmáci na Bezdězu

V závěru školního roku ještě několik odvážlivců posbíralo poslední síly a vydalo se na Bezděz nedaleko Máchova jezera. Přes nepříznivé předpovědi počasí se nakonec […]

Více