Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

17. 5. 2019

Den otevřených dveří na Pražském hradě

U příležitosti 100. výročí založení Kanceláře prezidenta republiky byly mimořádně zpřístupněny jinak nepřístupné reprezentační prostory Pražského hradu. Druháci se tam v pátek 10. května 2019 vypravili.

Více...
14. 5. 2019

Květnový výlet do Kutné Hory

Ve čtvrtek 9. května 2019 podnikla celá škola výlet do Kutné Hory. Děti si samozřejmě prohlédly chrám svaté Barbory a každá třída pak měla vlastní program spojený třeba s prohlídkou Kostnice nebo s vlastnoručním tiskem historických pohlednic. Fotografie z výletu najdete ve školní fotogalerii.

Více...
7. 5. 2019

Naše stepařky na 2. místě Step Cupu 2019

Pohárové soutěže Step Cup 2019 pro začínající i mistry stepaře z celé republiky se v neděli 28. dubna 2019 zúčastnily dvě skupinky dětí, které navštěvují kurz stepu v naší základní škole.

Více...

Nadcházející události

4. 6. 2019

Přestupové zkoušky do 6. třídy (školní rok 2019/2020) II.

Další srovnávací testy pro přestup do 6. třídy ZŠ Parentes Praha ve školním roce 2019/2020 se budou psát v úterý 4. června 2019 od 9:30 do 11:30. Vyplněnou přihlášku pro zájemce o 6. třídu je třeba do školy doručit do 3. června 2019 (stačí vyplnit, naskenovat a odeslat emailem ředitelce školy).

Více...
3. 6. 2019 - 7. 6. 2019

Pětidenní výlet

Od pondělí 3. června do pátku 7. června 2019 se vydáme na pětidenní výlet opět do krásné přírody Kořenova na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Děti se mohou těšit na turistiku, spoustu her a zábavy.

Více...
27. 5. 2019

Snídaně maminek XV.

Srdečně opět zveme všechny maminky na společnou snídani v pondělí 27. května 2019 od 8:30 do 9:30. Sejdeme se v jídelně naší školy. Vezměte s sebou něco k zakousnutí (čaj, káva atp. bude k dispozici). Na minulé snídani vznikl nápad uspořádat snídani s tématem Superrychlé dezerty. Pokud máte recept na nějaký takový dezert, bude pěkné, když se s námi podělíte. Přijít ale samozřejmě můžete i bez něj.

Více...
18. 5. 2019

Den rodin na Botanice

Srdečně zveme všechny rodiče a děti na Den rodin v Areálu Botanika v Horním Bezděkově, který proběhne v sobotu 18. května od 10:00. Můžete si zahrát na golfovém turnaji, budete mít možnost vyzkoušet si golf pod vedením trenéra a další aktivity. Ani negolfisté se nebudou nudit: součástí areálu je golfové hřiště, mini zoo, hřiště pro petang, trampolína.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá základní škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách. Naše základní škola funguje na Praze 5 od 1. září 2014 a navazuje na činnost Základní školy Navis (dříve Parentes) v Dobřejovicích.

Škola je inspirována celosvětově osvědčeným vzdělávacím programem, který se zakládá na aktivní spolupráci rodiny a školy při výchově dětí. V naší základní škole vytváříme dětem bezpečné a harmonické prostředí, poskytujeme kvalitní vzdělání, nadstandardní výuku jazyků a nabízíme řadu kroužků. Pořádáme výlety rodin, pivo pro tatínky, workshopy pro maminky, přednášky a kurzy pro rodiče.

Dětem dáváme prostor pro všestranný rozvoj jejich osobnosti, klademe důraz na etiku, orientaci v sociálních situacích současného světa a duchovní rozměr života. Velkou pozornost věnuje škola i výběru pedagogů a jejich profesnímu růstu. Inspirujeme se inovativními metodami výuky, alespoň jednou za měsíc navštívíme zajímavou kulturní či vzdělávací akciPřirozeným základem výchovy dětí v naší škole jsou křesťanské hodnoty.

Zřizovatelem Základní školy Parentes Praha je Spolek Parentes. Všechny projekty spolku jsou koncipovány jako neziskové, veškeré příjmy spolku používáme na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů tvoří dary členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je nicméně od rodičů vybíráno školné.

Děti přijímáme do naplnění kapacity tříd i během školního roku. Budoucí prvňáčci se musí dostavit k zápisu v pondělí 8. 4. 2019. Ve školním roce 2018/2019 jsme otevřeli 2. stupeň a přijímáme děti také do 6. třídyNabízíme kvalitní alternativu ke studiu na víceletých gymnáziích.

Zaujala vás naše škola? Kontaktujte nás a přijďte na návštěvu!

Dramatický kroužek

Dramatický kroužek

ZŠ Parentes Praha