Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

30. 6. 2019

Vysvědčení předáno

V pátek 28. června 2019 proběhlo v zasedací místnosti zastupitelstva MČ Praha 5 slavnostní předání vysvědčení. Atmosféra v sále byla slavnostní a velmi emotivní. Kromě páťaček, které odcházejí na osmiletá gymnázia, jsme se rozloučili s třídní učitelkou našich třeťáků a paní hospodářkou. Podívejte se na fotografie.

Více...
24. 6. 2019

Koncert dětí na závěr roku

Více než hodinu trval koncert dětí navštěvujících hudební kroužky v naší škole, který proběhl ve středu 19. června 2019 v sále církve Adventistů na Malvazinkách. Mladí muzikanti zahráli na klavír, flétnu nebo rytmické nástroje, sami nebo s doprovodem své učitelky. Nechyběla ani pěvecká vystoupení a dvě taneční skladby kroužku stepu.

Více...
15. 6. 2019

Další divadelní událost v naší škole: Mise Justýnka

Na minimalistické scéně ve školní jídelně se ve středu 12. června 2019 konala druhá premiéra dramatického kroužku v této sezóně. Před očima diváků/rodičů se odehrál komorně laděný příběh holčičky Justýnky, která trpěla akutním nedostatkem fantazie.

Více...
13. 6. 2019

Poslechněte si Modlitbu pro Martu

V pondělí 10. června 2019 proběhlo letos poslední celoškolní setkání dětí ze všech kolejí završené společným zpěvem Modlitby pro Martu. Podívejte se na krátké video.

Více...

Nadcházející události

28. 6. 2019

Slavnostní předávání vysvědčení

Předávání vysvědčení letos opět proběhne v zasedací místnosti Úřadu městské části Praha 5 na adrese Štefánikova 15 (6. patro) od 9:00 do 10:00. Všichni žáci přijdou na předávání v uniformě. Od 10:00 dětem začínají prázdniny.

Více...
25. 6. 2019

Výlet do Terezínského památníku

V úterý 25. června 2019 pojede 5. třída do památníku v Terezíně. Sraz bude v 8:15 ve škole nebo v 8:45 na autobusovém nádraží v Holešovicích. Návrat ve 14:30 na autobusové nádraží nebo kolem 15:00 do školy. S sebou budou děti potřebovat jídlo a pití na celý den, pláštěnku, psací potřeby a zápisník, pokrývku hlavy.

Více...
19. 6. 2019

Koncert dětí a závěrečné setkání

Srdečně zveme všechny rodiče a přátele školy na koncert dětí a závěrečné setkání k ukončení školního roku, které se bude konat ve středu 19. června od 17:00 v pronajatém sále Církve Adventistů (Peroutkova 57, Praha 5, zastávka autobusu č. 137 Urbanova).

Více...
12. 6. 2019

Jarní bazar dámského a dětského oblečení

Srdečně zveme všechny maminky na bazar dámského a dětského oblečení, který se uskuteční ve středu 12. června 2019 mezi 14:00 a 17:00 v naší základní škole. Dámské i dětské oblečení vytříděné z vašich šatníků můžete již nyní nosit naší hospodářce Míše. Výtěžek z prodeje na bazaru bude věnován na školní potřeby pro naše děti.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá základní škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách. Naše základní škola funguje na Praze 5 od 1. září 2014 a navazuje na činnost Základní školy Navis (dříve Parentes) v Dobřejovicích.

Škola je inspirována celosvětově osvědčeným vzdělávacím programem, který se zakládá na aktivní spolupráci rodiny a školy při výchově dětí. V naší základní škole vytváříme dětem bezpečné a harmonické prostředí, poskytujeme kvalitní vzdělání, nadstandardní výuku jazyků a nabízíme řadu kroužků. Pořádáme výlety rodin, pivo pro tatínky, workshopy pro maminky, přednášky a kurzy pro rodiče.

Dětem dáváme prostor pro všestranný rozvoj jejich osobnosti, klademe důraz na etiku, orientaci v sociálních situacích současného světa a duchovní rozměr života. Velkou pozornost věnuje škola i výběru pedagogů a jejich profesnímu růstu. Inspirujeme se inovativními metodami výuky, alespoň jednou za měsíc navštívíme zajímavou kulturní či vzdělávací akciPřirozeným základem výchovy dětí v naší škole jsou křesťanské hodnoty.

Zřizovatelem Základní školy Parentes Praha je Spolek Parentes. Všechny projekty spolku jsou koncipovány jako neziskové, veškeré příjmy spolku používáme na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů tvoří dary členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je nicméně od rodičů vybíráno školné.

Děti přijímáme do naplnění kapacity tříd i během školního roku. Budoucí prvňáčci se musí dostavit k zápisu v pondělí 8. 4. 2019. Ve školním roce 2018/2019 jsme otevřeli 2. stupeň a přijímáme děti také do 6. třídyNabízíme kvalitní alternativu ke studiu na víceletých gymnáziích.

Zaujala vás naše škola? Kontaktujte nás a přijďte na návštěvu!

Dramatický kroužek

Dramatický kroužek

ZŠ Parentes Praha