Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

26. 6. 2020

Školní rok končí

Neobvyklý školní rok spojený s částečnou domácí výukou kvůli pandemii koronaviru skončil v pátek 26. června 2020 tradičně předáním vysvědčení. Slavnostní a radostnou atmosférou se tento den nijak nelišil od předchozích let, snad jen povinností nosit roušku. Letos se předávání také kvůli hygienickým opatřením nekonalo ve slavnostním sále, ale přímo ve třídách naší školy.

Více...
12. 6. 2020

Video k projektu Erasmus+

Podívejte se na skvělé video o projektu Erasmus+, do kterého jsou zapojeny naše děti z 2. stupně. Video připravily naše italské partnerky.

Více...
8. 6. 2020

Výlet k rybníku

Ve čtvrtek vyrazila třída dětí k rybníku nedaleko Branického pivovaru, kde zkoumaly život ve vodě a kolem vody.

Více...

Nadcházející události

29. 6. 2020 - 30. 6. 2020

Ředitelské volno & prázdniny

V pondělí 29. června a úterý 30. června je ředitelské volno. Školní rok končí pro všechny děti už v pátek 26. června 2020 v 9.30 po předání vysvědčení. Přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se na vás v novém školním roce v úterý 1. září 2020.

Více...
22. 6. 2020

Poslední týden školy a vysvědčení

Tento týden budou děti vracet učebnice a budou mít vlastní program podle tříd. V pátek 26. června 2020 v čase 9:00 - 9:30 budou děti dostávat vysvědčení (každé ve své třídě). Od 9:30 začínají prázdniny.

Více...
10. 6. 2020

Setkání budoucích prvňáčků (2020/21)

Srdečně zveme budoucí prvňáčky s rodiči na setkání s paní učitelkou, kde vám předáme informace ke školnímu roku 2020/21. Setkání proběhne ve středu 10. června 2020 v 16 hodin. Bude trvat maximálně 45 minut. Parkování na dvorku školy je možné.

Více...
25. 5. 2020

Obnovení výuky ve škole

Od pondělí 25. května 2020 bude obnovena výuka ve škole pro žáky prvního stupně. Dle výsledků dotazníku jich nastoupí zhruba dvě třetiny.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá základní škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách . Naše základní škola funguje na Praze 5 od 1. září 2014 a navazuje na činnost Základní školy Navis (dříve Parentes) v Dobřejovicích.

Škola je inspirována celosvětově osvědčeným vzdělávacím programem , který se zakládá na aktivní spolupráci rodiny a školy při výchově dětí. V naší základní škole vytváříme dětem bezpečné a harmonické prostředí , poskytujeme kvalitní vzdělání, nadstandardní výuku jazyků a nabízíme řadu  kroužků . Pořádáme výlety rodin, pivo pro tatínky, workshopy pro maminky, přednášky a kurzy pro rodiče .

Dětem dáváme prostor pro všestranný rozvoj jejich osobnosti , klademe důraz na etiku , orientaci v sociálních situacích současného světa a duchovní rozměr života . Velkou pozornost věnuje škola i výběru pedagogů a jejich profesnímu růstu. Inspirujeme se inovativními metodami výuky , alespoň jednou za měsíc navštívíme zajímavou kulturní či vzdělávací akci Přirozeným základem výchovy dětí v naší škole jsou křesťanské hodnoty .

Zřizovatele m Základní školy Parentes Praha je Spolek Parentes . Všechny projekty spolku jsou koncipovány jako neziskové , veškeré příjmy spolku používáme na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů tvoří dary členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je nicméně od rodičů vybíráno školné .

Děti přijímáme do naplnění kapacity tříd i během školního roku. Nabízíme kvalitní alternativu ke studiu na víceletých gymnáziích.

Zaujala vás naše škola?  Kontaktujte nás a přijďte na návštěvu!

Dramatický kroužek

Dramatický kroužek

ZŠ Parentes Praha