Ze života našich škol

18. 1. 2019

Naši školu navštívila Zdena Mašínová

Ve čtvrtek 17. ledna 2019 navštívila naši školu paní Zdena Mašínová, aby vyprávěla starším dětem o svém životě. Zdena Mašínová je dcerou prvorepublikového důstojníka československé armády a protinacistického odbojáře Josefa Mašína, popraveného za heydrichiády v červnu 1942.

Více...
8. 1. 2018

Informace k přijímání dětí do ZŠ Parentes Praha

Den otevřených dveří v roce 2018 se bude konat ve čtvrtek 22. února od 15:30. Představíme vám naši školu, můžete si prohlédnout, kde se děti učí, dostanete prostor pro dotazy či rozhovor s ředitelkou školy. Zápis do 1. třídy na školní rok 2018/2019 pak proběhne v pondělí 16. dubna 2018 od 14:00 do 18:00. Co je třeba k přijetí do naší školy?

Více...
26. 11. 2017

Získali jsme dotaci EU na projekt Inovace škol Parentes

Naše škola získala dotaci MŠMT z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání EU na projekt s názvem „Inovace škol Parentes“. Projekt je zaměřený na kvalitnější vzdělávání dětí, profesní rozvoj pedagogů a přednášky pro rodiče. V praxi to například znamená, že ve škole vznikl klub logických a deskových her a rodiče mohli navštívit přednášku o poruchách učení nebo o kyberbezpečnosti.

Více...
18. 10. 2017

Podzimní koktejl událostí

Věděli jste, že maminky občas snídají ve škole? Že prvňáci, druháci i třeťáci pouštěli ve vyučování draky a že páťáci se dali na Land art? A jak to vlastně vypadá v hodinách, když se děti "normálně" uči?

Více...
1. 9. 2017

A čím je vlastně ta vaše škola zvláštní?

Tuto otázku slýchám často od známých, rodičů dětí a vůbec všech, kteří tuší, že v nějaké soukromé škole dělám ředitelku. Většinou všem vyprávím příběh o rodičích, kteří se nespokojili s nabídkou školního vzdělávání podle šablony a založili tak svou vlastní školu.

Více...
30. 6. 2017

Poslední týden školy a hurá na prázdniny

Během posledního červnového týdne se děti v naší základní škole pro letošní školní rok rozloučily s učením. Vyklidily třídy, odevzdaly učebnice a prožily pár netradičních dní. Co všechno na ně čekalo?

Více...
15. 6. 2017

Co vytváříme ve výtvarném kroužku

Koláže, frotáže, 3D modely nebo dokonce grafická dílna. Tyto a mnohé další techniky si mohou děti vyzkoušet ve výtvarném kroužku, který na naší škole vede akademická malířka Michaela Petrů. Svou kreativitu a fantazii mohou děti zužitkovat nad desítkou lákavých témat. Jaká to jsou?

Více...
30. 5. 2017

Naše škola získala grant Hlavního města Prahy

Naše základní škola získala grant Hlavního města Prahy na podporu vzdělávání pro rok 2017. Dotaci jsme dostali na projekt „Pětidenní seminář jakožto prevence rizikového chování žáků” a projekt „Zajištění vzdělávacích potřeb pedagogických pracovníků: kritické myšlení”.

Více...