Mateřská škola Parentes Malvazinky

Náš tým

Luboslava Stiebitzová

Koordinátorka vzdělávání


Mgr. Markéta Kuželová

Hlavní učitelka Motýlků

Markéta KuželováVystudovala Střední pedagogickou školu, obor Učitelství pro mateřské školy, vychovatelství pro školní družiny a mimoškolní zájmové aktivity. Poté vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Učitelství pro I. stupeň základní školy. Absolvovala I. a II. cyklus studia Základní umělecké školy, hra na klavír. V souboru prof. Václava Žilky hrála na flétnu. Během studia i po něm působila jako vychovatelka v rodině a v mateřském centru. Od roku 2011 neúnavně pracuje jako učitelka mateřské školy Parentes Praha. Má ráda hudbu a tanec, divadlo, sport a cestování. 

Pro mě je učitelství krásné a obohacující povolání. Prožívám s dětmi jejich každodenní radosti i starosti.


Karolína Kvasničková

Hlavní učitelka Koníků

Karolína KvasničkováVystudovala střední odbornou školu sociální v Jihlavě a pokračovala ročním pomaturitním studiem angličtiny, při kterém pracovala jako pečovatelka v jeslích. Tam zjistila, že práce s dětmi je to, čemu by se chtěla i nadále věnovat. Dva roky vedla děti v malé soukromé školce. V současnosti kromě dálkově studuje předškolní a mimoškolní pedagogiku na pedagogické škole v Berouně. Ve volném čase se věnuje hudbě, tanci, vzdušné akrobacii a různým kreativním činnostem. 

Děti vnímají svět jinýma očima než my dospělí, a proto společné trávení času, při kterém nás alespoň na chvíli vtáhnou do „jejich“ světa, je velmi obohacující. A to je pro mě na povolání učitelky ve školce krásné, že nejen já děti něco učím a k něčemu je vedu, ale i já se mohu učit od nich.


Tereza Novotná

Učitelka MŠ

Tereza NovotnáVyrostla v malé obci na Vysočině, má blízký vztah k přírodě a k zvířatům. Vystudovala střední knihovnickou školu, kde poprvé pracovala s dětmi. Tato práce ji okouzlila, a proto se přihlásila na obor pedagogika volného času, který zdárně absolvovala. Dobrovolnictví v Salesiánském středisku pro děti a mládež v Českých Budějovicích a práce s předškolními dětmi ji přivedla ke studiu oboru předškolní a mimoškolní pedagogiky. U Salesiánů jako dobrovolnice strávila 5 let. Své další pedagogické zkušenosti sbírala v dětské skupině Justinka či v dětských skupinách sociálních služeb Prahy 9. Ve volném čase se věnuje projektu oživené historie. Baví ji různé ruční práce vyšívání, předení, práce s hřebenovým stavem a učení dalších technik. Rada si sedne s dobrou knihou či vyrazí na výlet do přírody. 

Provázení dětí a mladých lidí je pro mě posláním, které dělám s otevřenou myslí i srdcem.  

Kristýna Bábková
Kristýna Bábková

Asistentka pedagoga (převážně ve třídě Koníků)

Je absolventkou hudebně dramatického oddělení Pražské konzervatoře. K herectví se dostala v dětství prostřednictvím dabingu. Ke konci studia na konzervatoři hostovala v profesionálních divadlech. Její profesionální divadelní začátky jsou spjaty také s Komorní činohrou. V posledním ročníku konzervatoře si ji vyhlédlo vedení plzeňské činohry. V českém znění ztvárnila celou řadu rolí. Ráda se věnuje také práci s dětmi,  vede kroužky vaření pro děti a je také autorkou kuchařky pro děti.


Blanka Krátká

Lektorka AJ


Veronika Kochová

Logopedická asistentka


Výpomocné paní učitelky & lektoři kroužků

Natálie Kříhová, Karel Vítek 

 

Eva Lukešová

Hospodářka