Mateřská škola Parentes Malvazinky

Ze života školky

Nadcházející události

9. 6. 2021

Divadlo ve školce

Ve středu 9. června 2021 v době dopoledního programu nás čeká Divadlo spojené s tvořením na téma recyklování. Akce proběhne na zahradě školky.

Více...
10. 6. 2021

Plavba parníkem

Ve čtvrtek 10. června 2021 se vypravíme na plavbu parníkem. Nastoupíme u Nemocnice na Františku a poplavíme se k Vyšehradu. Celková délka plavby bude asi hodina a půl. Prosím dorazte s dětmi do 8:30.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá mateřská škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách . Fungujeme na Praze 5 již od roku 2008 jako MŠ Lipka, jsme součástí prorodinně orientované Základní a mateřské školy Parentes Praha .

Individuální přístup ke každému dítěti a rodině je v naší školce samozřejmostí. Koncept Mateřské školy Parentes vychází z celosvětově osvědčeného pojetí spolupráce rodiny a školky jako základu pro harmonické sladění výchovy dětí doma a ve školce . Dětem školka zprostředkuje kvalitní vzdělání zaměřené na komplexní rozvoj poznání a myšlení formou zábavy a her tak, aby aktivity v dětech vyvolávaly pozitivní emoce a radostné prožitky . Školka klade důraz na etiku , rozvoj charakteru dítěte a získávání dobrých návyků . Dětem vytváří mateřská škola bezpečné a podnětné prostředí pro vyrovnaný rozvoj dětské osobnosti s ohledem na jeho individualitu a zájmy. Součástí programu mateřské školy je vzdělávání v souladu s  křesťanskými hodnotami , nadstandardní vzdělávání jazykové , hudební , sportovní a kulturní výchova a nabídka kroužků .

Zřizovatelem mateřské školy je Spolek Parentes . Projekt školky je koncipován jako neziskový , veškeré příjmy jsou použity na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů spolku tvoří  dary jeho členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je vybíráno školné .

MŠ

MŠ