Ze života školky

Nadcházející události

2. 4. 2019

Zápis do MŠ na školní rok 2019/2020

Srdečně zveme vás a vaše děti k zápisu do naší mateřské školky, který proběhne v úterý 2. dubna 2019 formou přijímacích pohovorů. K pohovoru se dostaví rodiče s dítětem. Je třeba se předem zaregistrovat na konkrétní čas prostřednictvím webového formuláře.

Více...
30. 3. 2019

Jarní úklid zahrady naší MŠ

Zveme vás na jarní zahradní brigádu v sobotu 30. 3. od 9:00 na zahradě naší mateřské školky. Oceníme přinesení vlastních zahradních potřeb. Hodit se budou hrábě, rukavice, pytle na odvoz odpadu, kladivo.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá mateřská škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách. Fungujeme na Praze 5 již od roku 2008.

Individuální přístup ke každému dítěti a rodině je v naší školce samozřejmostí. Koncept Mateřské školy Lipka vychází z celosvětově osvědčeného pojetí spolupráce rodiny a školky jako základu pro harmonické sladění výchovy dětí doma a ve školce. Dětem školka zprostředkuje kvalitní vzdělání zaměřené na komplexní rozvoj poznání a myšlení formou zábavy a her tak, aby aktivity v dětech vyvolávaly pozitivní emoce a radostné prožitky. Školka klade důraz na etiku, rozvoj charakteru dítěte a získávání dobrých návyků. Dětem vytváří mateřská škola bezpečné a podnětné prostředí pro vyrovnaný rozvoj dětské osobnosti s ohledem na jeho individualitu a zájmy. Součástí programu mateřské školy je vzdělávání v souladu s křesťanskými hodnotami, nadstandardní vzdělávání jazykové, hudební, sportovní a kulturní výchova a nabídka kroužků.

Zřizovatelem Mateřské školy Lipka je Spolek Parentes. Projekt školky je koncipován jako neziskový, veškeré příjmy jsou použity na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů spolku tvoří dary jeho členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je vybíráno školné.

MŠ

MŠ