Ze života školky

26. 10. 2018

Podzimní tvoření

Podzim nás svou krásou a barevností láká k tvoření všeho druhu. Jablíčkový den, dýňový den nebo plavba kolem světa. To jsou některé podzimní akce v naší školce, kde jsme si mohli podzim ohmatat, ochutnat, vydlabat nebo nakreslit. Fotografie můžete sledovat na facebooku nebo ve fotogalerii školy.

Více...

Nadcházející události

13. 12. 2018

Vánoční besídka školky 2018

Srdečně zveme všechny rodiče, prarodiče a přátele školky na vánoční besídku dětí ve čtvrtek 13. prosince 2018 v naší MŠ. Po vystoupení dětí zůstaneme u stromečku a u pohoštění, které si vzájemně přineseme. Těšíme se na vás!

Více...
26. 11. 2018

Divadlo Glans

V pondělí 26. listopadu 2018 půjdeme s dětmi na pohádkové představení do divadla GLANS. Odcházet od MŠ budeme již v 8:30 hod. Na tuto akci přineste prosím příspěvek 80,- Kč.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá mateřská škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách. Fungujeme na Praze 5 již od roku 2008.

Individuální přístup ke každému dítěti a rodině je v naší školce samozřejmostí. Koncept Mateřské školy Lipka vychází z celosvětově osvědčeného pojetí spolupráce rodiny a školky jako základu pro harmonické sladění výchovy dětí doma a ve školce. Dětem školka zprostředkuje kvalitní vzdělání zaměřené na komplexní rozvoj poznání a myšlení formou zábavy a her tak, aby aktivity v dětech vyvolávaly pozitivní emoce a radostné prožitky. Školka klade důraz na etiku, rozvoj charakteru dítěte a získávání dobrých návyků. Dětem vytváří mateřská škola bezpečné a podnětné prostředí pro vyrovnaný rozvoj dětské osobnosti s ohledem na jeho individualitu a zájmy. Součástí programu mateřské školy je vzdělávání v souladu s křesťanskými hodnotami, nadstandardní vzdělávání jazykové, hudební, sportovní a kulturní výchova.

Zřizovatelem Mateřské školy Lipka je Spolek Parentes. Projekt školky je koncipován jako neziskový, veškeré příjmy jsou použity na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů spolku tvoří dary jeho členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je vybíráno školné.