Ze života školky

30. 8. 2019

Adaptace dětí ve školce

Nastupuje vaše dítěte do školky? Obáváte se, zda se začlení do kolektivu dětí bez problémů? Jak pomoci dětem se ve školce adaptovat? Přinášíme vám praktického průvodce s radami a tipy, ať už vaše dítě nastupuje k nám či do jakékoliv jiné mateřské školy.

Více...

Nadcházející události

20. 9. 2019

Výlet na hřiště

V pátek 20. září 2019 dopoledne půjdou děti na vzdálenější hřiště. Svačina bude zajištěna ze školky, děti si z domova přinesou batůžky s pitím.

Více...
26. 9. 2019

Máme rádi zvířata

Ve čtvrtek 26. září 2019 dopoledne navštíví školku v rámci projektu "Máme rádi zvířata" pracovníci Státní veterinární správy. Ti si budou s dětmi povídat o zvířatech chovaných v domácnosti a jejich životních podmínkách.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá mateřská škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách. Fungujeme na Praze 5 již od roku 2008.

Individuální přístup ke každému dítěti a rodině je v naší školce samozřejmostí. Koncept Mateřské školy Lipka vychází z celosvětově osvědčeného pojetí spolupráce rodiny a školky jako základu pro harmonické sladění výchovy dětí doma a ve školce. Dětem školka zprostředkuje kvalitní vzdělání zaměřené na komplexní rozvoj poznání a myšlení formou zábavy a her tak, aby aktivity v dětech vyvolávaly pozitivní emoce a radostné prožitky. Školka klade důraz na etiku, rozvoj charakteru dítěte a získávání dobrých návyků. Dětem vytváří mateřská škola bezpečné a podnětné prostředí pro vyrovnaný rozvoj dětské osobnosti s ohledem na jeho individualitu a zájmy. Součástí programu mateřské školy je vzdělávání v souladu s křesťanskými hodnotami, nadstandardní vzdělávání jazykové, hudební, sportovní a kulturní výchova a nabídka kroužků.

Zřizovatelem Mateřské školy Lipka je Spolek Parentes. Projekt školky je koncipován jako neziskový, veškeré příjmy jsou použity na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů spolku tvoří dary jeho členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je vybíráno školné.

MŠ

MŠ