Ze života školky

26. 11. 2020

Vyhlašujeme vítěze výtvarné soutěže

Během uplynulého týdne rozhodla porota o vítězích naší výtvarné soutěže na téma "Zákoutí Prahy 5, které mám rád/a". Souběžně probíhalo online hlasování veřejnosti. Kdo si tedy odnese ceny?

Více...

Nadcházející události

19. 11. 2020

Náhradní termín sportovního kroužku

V úterý odpadl sportovní kroužek kvůli státnímu svátku. Nabízíme jeho náhradu ve čtvrtek 19. 11. 2020. Kroužek flétny se posouvá do dřívějších odpoledních hodin, sportovní kroužek tak může začít standardně od 15:15 hodin. Vzhledem k příznivému počasí je možné, že se bude cvičit venku.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá mateřská škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách. Fungujeme na Praze 5 již od roku 2008.

Individuální přístup ke každému dítěti a rodině je v naší školce samozřejmostí. Koncept Mateřské školy Lipka vychází z celosvětově osvědčeného pojetí spolupráce rodiny a školky jako základu pro harmonické sladění výchovy dětí doma a ve školce. Dětem školka zprostředkuje kvalitní vzdělání zaměřené na komplexní rozvoj poznání a myšlení formou zábavy a her tak, aby aktivity v dětech vyvolávaly pozitivní emoce a radostné prožitky. Školka klade důraz na etiku, rozvoj charakteru dítěte a získávání dobrých návyků. Dětem vytváří mateřská škola bezpečné a podnětné prostředí pro vyrovnaný rozvoj dětské osobnosti s ohledem na jeho individualitu a zájmy. Součástí programu mateřské školy je vzdělávání v souladu s křesťanskými hodnotami, nadstandardní vzdělávání jazykové, hudební, sportovní a kulturní výchova a nabídka kroužků.

Zřizovatelem Mateřské školy Lipka je Spolek Parentes. Projekt školky je koncipován jako neziskový, veškeré příjmy jsou použity na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů spolku tvoří dary jeho členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je vybíráno školné.

MŠ

MŠ