Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

14. 1. 2017

Místo do tělocvičny na lyže!

Ve čtvrtek 12. ledna nasadili třeťačky a čtvrťáci zimní výstroj a vyrazili lyžovat do Chotouně nedaleko Jílového u Prahy. Díky paní učitelce Marcele Kyzlinkové, která akci s podporou rodičů uskutečnila, mohly děti strávit dvě hodiny na sjezdovce a užít si spoustu zimní zábavy. Podívejte se, jak se jim vydařil den!

Čtěte více...

Nadcházející události

24.1.2017 16:00

Přednáška pro rodiče: matematika prof. Hejného

Srdečně vás zveme na přednášku PhDr. Jitky Michnové, spolupracovnice prof. Hejného a spoluautorky učebnic matematiky, ze kterých se učí naše děti. Přiblíží nám Hejného metodu a zodpoví nám veškeré naše dotazy, poradí, jak se s dětmi matematiku učit. Účastnický poplatek je 150 Kč na osobu.

Více...
31.1.2017 9:00

Archa Noemova (Národní muzeum) - 3. třída

V úterý 31. ledna půjde 3. třída oslavit konec pololetí do Národního muzea, kde navštíví expozici Archa Noemova. Na oběd se děti vrátí a během odpoledního vyučování si rozdají vysvědčení.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá základní škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách. Naše základní škola funguje na Praze 5 od 1. září 2014 a navazuje na činnost Základní školy Navis (dříve Parentes) v Dobřejovicích.

Škola je inspirována celosvětově osvědčeným vzdělávacím programem, který se zakládá na aktivní spolupráci rodiny a školy při výchově dětí. V naší základní škole vytváříme dětem bezpečné a harmonické prostředí, poskytujeme kvalitní vzdělání, nadstandardní výuku jazyků a nabízíme řadu kroužků. Pořádáme výlety rodin, pivo pro tatínky, workshopy pro maminky, přednášky a kurzy pro rodiče.

Dětem dáváme prostor pro všestranný rozvoj jejich osobnosti, klademe důraz na etiku, orientaci v sociálních situacích současného světa a duchovní rozměr života. Velkou pozornost věnuje škola i výběru pedagogů a jejich profesnímu růstu. Inspirujeme se inovativními metodami výuky, alespoň jednou za měsíc navštívíme zajímavou kulturní či vzdělávací akciPřirozeným základem výchovy dětí v naší škole jsou křesťanské hodnoty.

Zřizovatelem Základní školy Parentes Praha je Občanské sdružení Parentes. Všechny projekty sdružení jsou koncipovány jako neziskové, veškeré příjmy sdružení používáme na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů sdružení tvoří dary členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je nicméně od rodičů vybíráno školné.

Děti přijímáme do naplnění kapacity tříd i během školního roku. Zaujala vás naše škola? Kontaktujte nás a přijďte na návštěvu!

Děti ZŠ