Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

24. 11. 2016

Jak jsme zdobili perníčky

Ve středu 23. listopadu se ve škole konal kurz zdobení vánočních perníčků. Perníčky nejrůznějších tvarů si maminky s dětmi ozdobily pod vedením Renáty Hladové, která nám k dispozici dal svůj osvědčený recept!

Čtěte více...

Nadcházející události

8.12.2016 10:00

Divadlo v Dlouhé - Jak jsem se ztratil

Ve čtvrtek 8. prosince se všechny děti vypraví do Divadla v Dlouhé na oblíbenou vánoční revue Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka. Příběh malého Pavlíka Tesaře, který se jednoho Štědrého dne ztratil svému tatínkovi, se odehrává v 60.letech. Divácky super-úspěšné představení získalo řadu ocenění.

Více...
15.12.2016 17:00

Vánoční besídka školy

Srdečně vás zveme na Vánoční besídku dětí, která se bude konat ve čtvrtek 15. prosince od 17:00. Program dětí proběhne 17:00 - 17:45, následuje vánoční jarmark 17:45 - 18:30.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá základní škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách. Naše základní škola funguje na Praze 5 od 1. září 2014 a navazuje na činnost Základní školy Navis (dříve Parentes) v Dobřejovicích.

Škola je inspirována celosvětově osvědčeným vzdělávacím programem, který se zakládá na aktivní spolupráci rodiny a školy při výchově dětí. V naší základní škole vytváříme dětem bezpečné a harmonické prostředí, poskytujeme kvalitní vzdělání, nadstandardní výuku jazyků a nabízíme řadu kroužků. Pořádáme výlety rodin, pivo pro tatínky, workshopy pro maminky, přednášky a kurzy pro rodiče.

Dětem dáváme prostor pro všestranný rozvoj jejich osobnosti, klademe důraz na etiku, orientaci v sociálních situacích současného světa a duchovní rozměr života. Velkou pozornost věnuje škola i výběru pedagogů a jejich profesnímu růstu. Inspirujeme se inovativními metodami výuky, alespoň jednou za měsíc navštívíme zajímavou kulturní či vzdělávací akciPřirozeným základem výchovy dětí v naší škole jsou křesťanské hodnoty.

Zřizovatelem Základní školy Parentes Praha je Občanské sdružení Parentes. Všechny projekty sdružení jsou koncipovány jako neziskové, veškeré příjmy sdružení používáme na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů sdružení tvoří dary členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je nicméně od rodičů vybíráno školné.

Děti přijímáme do naplnění kapacity tříd i během školního roku. Zaujala vás naše škola? Kontaktujte nás a přijďte na návštěvu!

Děti ZŠ