Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

29. 1. 2018

A vítězem výtvarné soutěže se stává...

V sobotu 27. ledna 2018 proběhlo v kostele Pražského Jezulátka vyhlášení výsledků tradiční výtvarné soutěže Vánoce očima dětí, které se zúčastnily i děti z naší základní školy. V soutěži se sešlo na 300 obrázků.

Více...
8. 1. 2018

Informace k přijímání dětí do ZŠ Parentes Praha

Den otevřených dveří v roce 2018 se bude konat ve čtvrtek 22. února od 15:30. Představíme vám naši školu, můžete si prohlédnout, kde se děti učí, dostanete prostor pro dotazy či rozhovor s ředitelkou školy. Zápis do 1. třídy na školní rok 2018/2019 pak proběhne v pondělí 16. dubna 2018 od 14:00 do 18:00. Co je třeba k přijetí do naší školy?

Více...
21. 12. 2017

Jak se slaví Vánoce v jiných kulturách?

Ve středu proběhl ve škole projektový den na téma, jak se slaví Vánoce v jiných zemích světa a nebo jaké svátky připadají na vánoční dobu v jiných kulturách. Děti byly rozdělené podle kolejí a každá z nich dostala za úkol představit ostatním vánoční svátky na svém kontinentě.

Více...
19. 12. 2017

Půjdem spolu na besídku

Radost, nervozita a veliké těšení předcházely vánoční besídce školy, která proběhla v úterý 19. prosince v pronajatém sále Adventistů na Malvazinkách. Před zaplněným hledištěm předvedly děti program, který pilně nacvičovaly se svými učitelkami. Co bylo k vidění?

Více...

Nadcházející události

16. 3. 2018

Snídaně maminek V.

Srdečně opět zveme všechny maminky na společnou snídani v pátek 16. března 2018 od 8:30 do 9:30 v jídelně naší školy. S sebou něco k zakousnutí (čaj, káva atp. bude k dispozici). Těšíme se na vás!

Více...
12. 3. 2018

Jarní bazar

Srdečně zveme slečny a paní na již tradiční jarní bazar dámského oblečení. Pokud chcete dopřát svému šatníku jarní očistu a udělat přitom dobrý skutek, přineste své vytříděné, ale stále atraktivní kousky v pondělí 12. března 2018 ráno do školy. Nabídneme je k prodeji odpoledne mezi 15:30 a 17:00.

Více...
2. 3. 2018

Ředitelské volno

V pátek 2. března budeme mít ředitelské volno. Z technických důvodů bude škola zavřená.

Více...
22. 2. 2018

Den otevřených dveří v ZŠ Parentes Praha

Srdečně zveme rodiče a děti na další Den otevřených dveří v naší škole, který se koná ve čtvrtek 22. února od 15:30 do 17:30. Pro rodiče je připravena prezentace školy, prohlídka učeben, občerstvení a samozřejmě zábava pro děti.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá základní škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách. Naše základní škola funguje na Praze 5 od 1. září 2014 a navazuje na činnost Základní školy Navis (dříve Parentes) v Dobřejovicích.

Škola je inspirována celosvětově osvědčeným vzdělávacím programem, který se zakládá na aktivní spolupráci rodiny a školy při výchově dětí. V naší základní škole vytváříme dětem bezpečné a harmonické prostředí, poskytujeme kvalitní vzdělání, nadstandardní výuku jazyků a nabízíme řadu kroužků. Pořádáme výlety rodin, pivo pro tatínky, workshopy pro maminky, přednášky a kurzy pro rodiče.

Dětem dáváme prostor pro všestranný rozvoj jejich osobnosti, klademe důraz na etiku, orientaci v sociálních situacích současného světa a duchovní rozměr života. Velkou pozornost věnuje škola i výběru pedagogů a jejich profesnímu růstu. Inspirujeme se inovativními metodami výuky, alespoň jednou za měsíc navštívíme zajímavou kulturní či vzdělávací akciPřirozeným základem výchovy dětí v naší škole jsou křesťanské hodnoty.

Zřizovatelem Základní školy Parentes Praha je Spolek Parentes. Všechny projekty spolku jsou koncipovány jako neziskové, veškeré příjmy spolku používáme na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů tvoří dary členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je nicméně od rodičů vybíráno školné.

Děti přijímáme do naplnění kapacity tříd i během školního roku. Budoucí prvňáčci se musí dostavit k zápisu. Do 1. třídy budeme přijímat 15 dětí.

Zaujala vás naše škola? Kontaktujte nás a přijďte na návštěvu!

Dramatický kroužek

Dramatický kroužek

ZŠ Parentes Praha