Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

Nadcházející události

22.2.2017 9:00

RecykLES - Zemědělské muzeum (1. a 2. třída)

Ve středu 22. února půjdou děti z 1. a 2. třídy do Zemědělského muzea na program "recykLES” – příběhy lesních světů. RecykLES je zážitková expozice s lesní tématikou a zajímavým uměleckým záměrem.

Více...
23.2.2017 16:00

Malá škola čokoládování

Srdečně vás zveme na malou školu čokoládování s vyučenou expertkou Ingrid Mihalíkovou, která se bude konat ve čtvrtek 23. února od 16:00 v naší škole. Kurz je určen pouze pro dospělé (bez dětí). Kurzovné činí 50 kč.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá základní škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách. Naše základní škola funguje na Praze 5 od 1. září 2014 a navazuje na činnost Základní školy Navis (dříve Parentes) v Dobřejovicích.

Škola je inspirována celosvětově osvědčeným vzdělávacím programem, který se zakládá na aktivní spolupráci rodiny a školy při výchově dětí. V naší základní škole vytváříme dětem bezpečné a harmonické prostředí, poskytujeme kvalitní vzdělání, nadstandardní výuku jazyků a nabízíme řadu kroužků. Pořádáme výlety rodin, pivo pro tatínky, workshopy pro maminky, přednášky a kurzy pro rodiče.

Dětem dáváme prostor pro všestranný rozvoj jejich osobnosti, klademe důraz na etiku, orientaci v sociálních situacích současného světa a duchovní rozměr života. Velkou pozornost věnuje škola i výběru pedagogů a jejich profesnímu růstu. Inspirujeme se inovativními metodami výuky, alespoň jednou za měsíc navštívíme zajímavou kulturní či vzdělávací akciPřirozeným základem výchovy dětí v naší škole jsou křesťanské hodnoty.

Zřizovatelem Základní školy Parentes Praha je Občanské sdružení Parentes. Všechny projekty sdružení jsou koncipovány jako neziskové, veškeré příjmy sdružení používáme na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů sdružení tvoří dary členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je nicméně od rodičů vybíráno školné.

Děti přijímáme do naplnění kapacity tříd i během školního roku. Zaujala vás naše škola? Kontaktujte nás a přijďte na návštěvu!

Děti ZŠ