Základní škola Parentes Praha

Ze života školy

5. 11. 2017

5 českých vynálezců vládne pěti kolejím naší školy

Slavné osobnosti české vědy spojují děti napříč třídami naší školy. Již druhým školním rokem u nás probíhá celoroční a celoškolní hra zaměřená na spolupráci, rozvoj sociálních dovedností a dobrých vlastností ruku v ruce s prohloubením znalostí o velikánech českých dějin. Děti jsou proto rozděleny do kolejí, které nesou jména významných českých osobností.

Více...
18. 10. 2017

Podzimní koktejl událostí

Věděli jste, že maminky občas snídají ve škole? Že prvňáci, druháci i třeťáci pouštěli ve vyučování draky a že páťáci se dali na Land art? A jak to vlastně vypadá v hodinách, když se děti "normálně" uči?

Více...
19. 9. 2017

Přihlaste se na Logickou olympiádu 2017!

Až do 30. září se mohou děti zaregistrovat na Logickou olympiádu. Olympiády se mohou zúčastnit všechny děti, nominační kolo soutěže probíhá on-line. Každý se tedy registruje sám a rovnou vyplní on-line vstupní test.

Více...
17. 9. 2017

Stůj! Pozor! Volno!

Jízdu podle pravidel silničního provozu (i proti nim) si na dopravním hřišti na Vypichu vyzkoušely děti ze školy Parentes v sobotu 16. září 2017. Dopoledne plné her, soutěží a zábavy zorganizovala maminka druhačky, paní Radka Pompe. Děkujeme!

Více...

Nadcházející události

29. 11. 2017

Výroba adventních věnců

Srdečně zveme rodiče i děti na společnou výrobu adventních věnců ve středu 29. listopadu od 16:00 v naší základní škole. S sebou vezměte vlastní korpus na věnec a chvojí, svíčky a ostatní pomůcky dle vlastního uvážení. Budeme rádi, přinesete-li i drobné občerstvení. Těšíme se na vás!

Více...
23. 11. 2017

Zdravá pětka (1. a 2. třída)

Ve čtvrtek 23. listopadu ve škole proběhne zábavný výukový program Nadačního fondu Albert, který děti seznámí s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Děti budou plnit úkoly v týmech, na závěr je čeká odměna.

Více...
17. 11. 2017

Státní svátek

V pátek 17. listopadu je státní svátek, Den boje za svobodu a demokracii. Děti mají volno.

Více...
11. 11. 2017

Drakiáda pro tatínky s dětmi

Drakiáda pro tatínky s dětmi letos proběhne v sobotu 11. listopadu 2017. Sraz je ve 14:00 u výstupu ze stanice metra Radlická. Jako obvykle půjdeme pouštět draky na Dívčí Hrady.

Více...

Kdo jsme

Jsme soukromá základní škola rodinného typu s nízkým počtem dětí ve třídách. Naše základní škola funguje na Praze 5 od 1. září 2014 a navazuje na činnost Základní školy Navis (dříve Parentes) v Dobřejovicích.

Škola je inspirována celosvětově osvědčeným vzdělávacím programem, který se zakládá na aktivní spolupráci rodiny a školy při výchově dětí. V naší základní škole vytváříme dětem bezpečné a harmonické prostředí, poskytujeme kvalitní vzdělání, nadstandardní výuku jazyků a nabízíme řadu kroužků. Pořádáme výlety rodin, pivo pro tatínky, workshopy pro maminky, přednášky a kurzy pro rodiče.

Dětem dáváme prostor pro všestranný rozvoj jejich osobnosti, klademe důraz na etiku, orientaci v sociálních situacích současného světa a duchovní rozměr života. Velkou pozornost věnuje škola i výběru pedagogů a jejich profesnímu růstu. Inspirujeme se inovativními metodami výuky, alespoň jednou za měsíc navštívíme zajímavou kulturní či vzdělávací akciPřirozeným základem výchovy dětí v naší škole jsou křesťanské hodnoty.

Zřizovatelem Základní školy Parentes Praha je Spolek Parentes. Všechny projekty spolku jsou koncipovány jako neziskové, veškeré příjmy spolku používáme na rozvoj jeho aktivit. Významnou část příjmů tvoří dary členů a externích dárců. Pro pokrytí provozních nákladů je nicméně od rodičů vybíráno školné.

Děti přijímáme do naplnění kapacity tříd i během školního roku. Pro školní rok 2017/2018 máme 2 volná místa do 1. třídy. Budoucí prvňáčci se musí dostavit k zápisu.  

Zaujala vás naše škola? Kontaktujte nás a přijďte na návštěvu!

Dramatický kroužek

Dramatický kroužek

ZŠ Parentes Praha