Ze života našich škol

18. 10. 2017

Podzimní koktejl událostí

Věděli jste, že maminky občas snídají ve škole? Že prvňáci, druháci i třeťáci pouštěli ve vyučování draky a že páťáci se dali na Land art? A jak to vlastně vypadá v hodinách, když se děti "normálně" uči?

Více...

Nadcházející události

29. 11. 2017

Výroba adventních věnců

Srdečně zveme rodiče i děti na společnou výrobu adventních věnců ve středu 29. listopadu od 16:00 v naší základní škole. S sebou vezměte vlastní korpus na věnec a chvojí, svíčky a ostatní pomůcky dle vlastního uvážení. Budeme rádi, přinesete-li i drobné občerstvení. Těšíme se na vás!

Více...
4. 11. 2017

Sobotní dílnička: tvoříme z papíru

V sobotu 4. listopadu od 10 hodin proběhne v naší mateřské školce podzimní Dílnička plná papíru! Vyzkoušíme si, co všechno se z něho dá udělat. K čemu všemu papír slouží a mnoho dalšího. Pro nás je papír nekonečný zdroj inspirace, a když k tomu ještě přidáme podzim? To je teprve krásná kombinace!

Více...

Kdo jsme

Spolek Parentes je neziskové nepolitické sdružení převážně manželských párů, které se rozhodly dětem dopřát kvalitní vzdělávání zaměřené na všestranný rozvoj osobnosti a výchovu k hodnotám. Budujeme základní školy a mateřské školy především v Praze, kde se dětem dostává nadstandardní vzdělání, intenzivní výuka jazyků, kulturní i sportovní výchova. Spolek Parentes klade ve svých projektech také velký důraz na výběr pedagogů a jejich profesní růst. Základní i mateřské školy Parentes staví na aktivní spolupráci školy/školky s rodinami dětí a společném vytváření harmonie mezi prostředím rodiny a školy/školky.

Projekty Spolku Parentes vycházejí z křesťanské antropologie. Důraz na etiku a budování hodnotového základu dětí je jejich nedílnou součástí.

Všechny projekty Parentes jsou koncipovány jako neziskové, veškeré příjmy jsou použity na rozvoj jeho aktivit.