Občanské sdružení Parentes

Ze života našich škol

1. 9. 2017

A čím je vlastně ta vaše škola zvláštní?

Tuto otázku slýchám často od známých, rodičů dětí a vůbec všech, kteří tuší, že v nějaké soukromé škole dělám ředitelku. Většinou všem vyprávím příběh o rodičích, kteří se nespokojili s nabídkou školního vzdělávání podle šablony a založili tak svou vlastní školu.

Čtěte více...

Nadcházející události

24.9.2017 16:00

Jak zvládnout výchovu čerstvých školáků

Srdečně zveme rodiče prvňáčků na úvodní nezávazné setkání ke kurzu První písmena, který pro Vás letos organizujeme v naší škole. Kurz přináší dobrou příležitost seznámit se s ostatními rodiči, ale především je zaměřen na specifika vývoje dětí v raném školním věku. První setkání proběhne v neděli 24. 9. a můžete přijít i v případě, že si nejste jisti svou účastí na celém kurzu.

Více...
19.10.2017 15:30

Den otevřených dveří v ZŠ Parentes

Srdečně zveme rodiče a děti na Den otevřených dveří, který se koná v naší škole ve čtvrtek 19. října od 15:30 do 17:30. Nezáleží na tom, zda máte budoucího prvňáčka nebo starší dítě. Kapacita školy ještě není zcela vyčerpána, umožňujeme přestup i během školního roku.

Více...

Kdo jsme

Občanské sdružení Parentes je neziskové nepolitické sdružení převážně manželských párů, které se rozhodly dětem dopřát kvalitní vzdělávání zaměřené na všestranný rozvoj osobnosti a výchovu k hodnotám. Budujeme bezpečné základní školy a mateřské školy především v Praze, kde se dětem dostává nadstandardní vzdělání, intenzivní výuka jazyků, kulturní i sportovní výchova. Občanské sdružení Parentes klade ve svých projektech také velký důraz na výběr pedagogů a jejich profesní růst. Základní i mateřské školy Parentes staví na aktivní spolupráci školy/školky s rodinami dětí a společném vytváření harmonie mezi prostředím rodiny a školy/školky. Projekty Občanského sdružení Parentes vycházejí z křesťanské antropologie. Důraz na etiku a budování hodnotového základu dětí je jejich nedílnou součástí.

Všechny projekty Občanského sdružení Parentes jsou koncipovány jako neziskové, veškeré příjmy sdružení jsou použity na rozvoj jeho aktivit.